Instagram Yorum Silme İşlemi

Instagram Yorum Silme İşlemi

Merhaba instagram’da gün içerisinde çok fazla zaman geçiren arkadaşlar, instagram son zamanlarda gelen güncellemeler ile birlikte oldukça kendinden söz ettirmeyi başardı. İnstagram’da her gün milyonlarca fotoğraf ve video paylaşılmakta, bu durumda bir paylaşım yaptığınız da takipçiniz bir hayli fazla ise yorum yapan kişileri engelemek istiyorsunuz veya o yorumu silmek istiyorsunuzdur, paylaşımlara yorum nasıl kapatılır göstermiştik, o konumuza’da şuradaki linkten ulaşabilirsiniz: İnstagram Yorumları Kapatma isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bugünkü konumuzda ise yapılan bir yorumu nasıl sileceğimize dair bilgi paylaşımı yapacağız, isterseniz hemen konumuza geçelim;

Instagram Paylaşıma Yapılan Yorumlar

İnstagram’da bir gönderi paylaşımı yaptığınızda altına garip, dalga geçici veya küfür içerikli bir yorum yapılabilir, bu yorumları silmek isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Yorum Silme

İnstagram’da yorum silmek için öncelikle paylaşımınıza yapılan yoruma gelin,

  • bu yorumda silecek olduğunuz yorumu bulun,
  • bulduktan sonra ekranı sola doğru kaydırın, (aşağıda yer alan fotoğraftan görüntüleyebilirsiniz.)
  • orada yer alan çöp kutusu işaretine tıklayın,
  • işte bu kadar artık o yorum silinmiş olacaktır.

Instagram Yorum Silince Bildirim Gider Mi?

İnstagram’da yorum sildiğiniz’de karşı tarafa gidecek mi diye içinizde bir şüphe varsa korkmayın karşı tarafa bildirim gitmeyecektir ancak karşı taraf gönderinizin altına bakıp ta yorumunu göremezse sildiğinizi anlayacaktır.

Instagram Yorum Silme Sorunu

Eğer instagram’da yorum silmek istiyorsunuz ama yorumu silemiyorsanız sorun gönderi sahibi siz değilsinizdir veya o kişi hesabını kapatmış olabilir.

Instagram Yorum Silinmesi İçin Şikayet Etme

İnstagram’da başkasının gönderisindeki yorumun kötü olduğunu düşünüyorsanız o yorumun silinmesi için instagram’da şikayet bildirimi gönderebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için şikayet etmek istediğiniz gönderinin üzerine basılı tutun ve şikayet et butonuna tıklayın.

Bu sayede şikayetiniz instagrama ulaşacaktır, ekipte bunu kontrol ederek gün içerisinde şikayetinizi uygun görür ise yorumu silecek yani kaldıracaktır, bu kulanıcı çok sık bu tarz yorumlar yapıyor ise instagram yetkilileri o kişiyi bir müddet süre ile engeleme uygulayabilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan