Instagram Yorum Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Yorum Engeli Nasıl Kaldırılır?

Merhaba İnstagram’da engellerden bıkmış olan arkadaşlar, İnstagram’ın son gelen birden fazla fotoğrafı aynı anda paylaşma özelliği ile birlikte (Özelliği öğrenmek için: İnstagram Aynı Anda Birden Fazla Fotoğraf Paylaşma) bir değişme yaşayan uygulama kendini geliştirmekte ve sade tasarım minimalistinide bozmamakta. Bu yönden kullanıcılarında daha fazla uygulama içerisinde kalmasını sağlamakta. Ama bazı kullanıcılar uygulama içerisinde çok vakit geçirirken fazla yorum veya beğeni işlemi yapıyorlar ve bu işleemlerin bir sınırı olduğu için uzaklaştırma almaktalar. Bugün sizlere yorum engeli almış kullanıcıların bu engeli nasıl kaldıracakları konusunda tüyolar vereceğiz.

Instagram Yorum Engeli Neden Olur?

İnstagram’da yorum engeli instagram topluluk kurallarına aykırı olmasından dolayı meydana gelmektedir. Eğer kurallara uyulmaz ise yorum engeli alırsınız.

Instagram Yorum Engeli Nasıl Kaldırılır?

İnstagram’da yorum engelini kaldırmak için tek yapmanız gereken beklemek, bu süre kullanıcıdan kullanıcıya değişmekde, eğer ilk defa yapılmış ise 4 saat gibi bir süreden başlayarak sık sık devam eder ise bu uyarı 1 hatta 2 haftayı bulmakta hesabın yorumlara açılması.

İnstagram Yorum Engeli Kaldırma

Instagram Yorum Topluluk Kuralları

İnstagram’da yorum engeli yediyseniz bu seçeneklerden birini yapmış olabilirsiniz;

  • Sık sık aynı mesajı art arda atmak,
  • Sık sık aynı mesajı farklı paylaşımlara atmak,
  • Yorumlarda bahsetme özelliğini 5 kişiden fazla bir şekilde kullanıldığında,
  • Bir paylaşımda 30’dan fazla etiket kullanmak,
  • Takibe takip gibi sözcükler,
  • Argo kelime kullanmak,

gibi maddeler sizin yorum engeli almanıza etkendir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan