Instagram Yorum Beğenme

Instagram Yorum Beğenme

Merhaba beğeni yapmayı seven dostlar, İnstagram bildiğiniz üzere son zamanlarda hızla neredeyse haftalık olarak güncelleme alan bir sosyal medya ağı alanında. Sadece güncellemeleriyle değil aynı zamanda gelen yenilikleriyle ilgilide iyice kendinden söz ettiren fotoğraf ve video paylaşma ağın’da gün geçtikçe değişik fotoğraf veya videolar ile karşılaşmaktayız. Son zamanlarda eklenen yeni özelliklerden biri ise paylaşılan bu fotoğraf veya videoların altına yapılan yorumlarda geldi. Bu yorumlara bundan böyle artık beğeni bırakabiliyorsunuz, aynı fotoğraf veya video beğenir gibi artık bu paylaşımların altına yapılan yorumları’da istediğiniz zaman beğenebilirsiniz. Gelin hep birlikte bu işlemin nasıl yapıldığına ve ne gibi etkisi olduğuna bakalım;

İnstagram’da yorum beğenme demek, paylaşılan bir fotoğraf veya videonun altına yapılan bir yorumun güzelliğini belirtmek için kullanılan yeni çıkan bir özelliktir. Bu sayede güzel bulduğunuz her yorumu beğenebilme hakkınız olmakta.

İnstagram’da yorum beğenme özelliğinin gelmesiyle birlikte güzel katkılarda sağladı, örneğin eskiden yapılan yorumlara illa bir cevap yazarak beğeniyi sunuyorduk veya “eyw, teşekkürler” gibi cümleler olarak cevap veriliyordu lakin bu çıkan özellikle birlikte bu yorumlar askıya alındı diyebiliriz. Bu sayede gelen iltifatları beğenerekte karşı tarafa bildirebilmekteyiz.

İnstagram’da bir arkadaşınızın fotoğrafına ya da videosuna yorum yapan bir kişiyi gördünüz ve yorumunu beğenmek istiyorsunuz, veya kendi gönderinize bir arkadaşınız yorum yaptı ve bu yoruma cevap vermek yerine beğenerek ona bildirim göndermek istiyorsunuz, işte bu işlemin nasıl yapıldığına gelin maddeler halinde hep birlikte bakalım;

Öncelikle instagram’da yorumunu beğeneceğiniz gönderiyi açalım ve yorumları görüntüleyelim (1) (Bu işlemi beğeni ikonunun yanında yer alan yorum ikonuna tıklayarak ta yapabilirsiniz.)

Yorumlara tıkladıktan sonra sağ tarafta içleri boş kalpler göreceksinizdir (2) , bu durum sizin o yorumlarına beğeni vermediğiniz anlamına gelmektedir.

Son işlem olarak hangi yorumu beğenecek iseniz ekranda gelerek sağ tarafında bulunan içi boş kalbe bir kez dokunmanız yeterli, dokunduktan sonra kalbin rengi değişerek kırmızı bir hal alacaktır. (3) Bu hali aldıktan sonra işlemimiz tamamlanmış olmakta.

Yorumu başarıyla beğendiniz.

İnstagram’da bir kişinin yorumunu beğenir iseniz karşı tarafa bunun bildirimi gitmektedir, beğenme işlemini yapmadan bunu düşünmelisiniz. 🙂

İnstagram’da yorum beğendiyseniz o yorumu beğenen kişiler yine “yorumun altında” belirtilmektedir, beğenme sayısına tıklayarak kimlerin beğenmiş olduğunu görebilmek mümkündür.

Ayrıca İnstagram Engellediğim Kullanıcıları Görme yazımızı’da inceleyerek engellediğiniz kullanıcıları görebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan