Instagram “Yakın arkadaşlar” nedir nasıl kullanılır

Instagram “Yakın arkadaşlar” nedir nasıl kullanılır


Instagram yakın arkadaşlar, arkadaş listenizi filtreleyerek paylaşımlarınızı özel olarak paylaşmak istediğiniz bir grup oluşturmanızı sağlayan bir özelliktir. Bazen, oluşturduğunuz bir hikaye veya gönderiyi tüm arkadaşlarınızla paylaşmak istemeyebilirsiniz. Instagram’ın o zamanlar için özel bir beyaz liste seçeneği var. Yakın Arkadaşlar adı verilen bu özellik, bir Hikayeyi yalnızca küçük bir arkadaş grubuyla paylaşmanıza olanak tanır.

Instagram Hikayeleri için Yakın Arkadaşlar listenizi yönetmenin birkaç yolu vardır. Profilinden Yakın Arkadaşlar listenize birini ekleyebilir veya kendinizden özel “Yakın Arkadaşlar” ekranını kullanabilirsiniz.

NOT: Yakın arkadaş olarak belirlediğiniz kişiye herhangi bir bildirim gitmemektedir

Yakın arkadaşlar özelliği nasıl kullanılır ?

Başlamak için Instagram’ı açın ve Profilinize gitmek için sağ alt köşedeki profil resminize dokunun.

Yakın arkadaşlar seçeneğine dokunun.

Yakın arkadaşlar ekranında, arkadaşlarınızı seçmek için “Başla” seçeneğine dokunun.

Takipçi listenizden, eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı seçin.

Hikaye paylaşırken yıldız simgesi ile yakın arkadaşlar seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği işaretleyerek paylaştığınız hikayenin sadece yakın arkadaşlarınız ile paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram yakın arkadaş özelliği kullanımı bu şekildedir. Bir Hikayeyi bir arkadaşınızla veya tüm Yakın Arkadaşlar listenizle hızlı bir şekilde paylaşmanıza olanak tanır. Yakın Arkadaşlarla Instagram DM’lerinize Threads uygulamasında da ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan