Instagram Toplu Takip Bırakma İşlemi

Instagram Toplu Takip Bırakma İşlemi

Instagram toplu takip bırakma işlemi veya toplu takipten çıkma diye bir şey yoktur. Instagram da kullanıcılar takip ederken tek tek edilir. Yine takipten çıkılırken tek tek çıkılır. Toplu takipten çıkmak veya toplu takip etmek, ancak özel izinler sayesinde yapılabilir. Bunu da Instagram da fenomen olan kişiler için yapılır. Onların çok fazla takipçisi olduğu için, toplu mesaj engelleme ve toplu bildirimleri kapatma gibi özellikler, Instagram tarafından bu fenomenlere verilir.

Instagram’da Neden Toplu Takipten Çıkma Veya Toplu Takip Etme yoktur?

Instagram çok geniş bir platform olduğu için, bu platformda fenomen olmak isteyen birçok insan var. Bu yüzden, bu tür fenomen olmak isteyen insanlar takipçi kazanmak istiyor. Instagramda bir kişi bir diğer kullanıcıyı takip ederse, o da onu takip edebiliyor. Buna ”karşılıklı takipleşmek” deniyor. Böylece bir kullanıcının birçok takipçisi olabiliyor. Fakat bu kullanıcıları tek tek takip etmek gerekiyor. Buda oldukça zahmetli bir iştir. Bu şekilde takipçi kasmak yasaktır. Bu yüzden çoklu takip sistemi getirilmiyor.

Instagram’ın Kaç Kullanıcısı Vardır?

Şimdilerde Instagram’ın indirme sayısı 1 milyara doğru gidiyor. Her gün aktif olarak 300 milyon kişi Instagram’ı ziyaret ediyor. Bu sayının sadece bir yıl içinde iki kat artması öngörülüyor. Nitekim bu sayı geçen sene ki sayıdan oldukça farklıdır. Geçen sene 520 milyon indirmeye sahipti. O zamanlar günde sadece 150 milyon insan aktif olarak siteyi ziyaret ediyordu. Şimdilerde ise bu sayı neredeyse yarı yarıya arttı. Gelecekte ise bu sayı yaklaşık 2 milyara çıkacağı öngörülmektedir.

Instagram Niçin Bu Kadar Çabuk Büyüdü?

Instagram, bir sosyal ağ olduğu için insanların dikkatinden kaçmadı. Sürekli site ile alakalı reklamlar insanların ilgisini çekti. O zaman kullanılan sosyal medyalarda olmayan özellikler Instagram’da vardı. İlk olarak canlı yayın sosyal platform olarak Instagram’da kullanıldı. Bu yeni içerikler insanların ilgisini oldukça çekti. Instagram Hesabı Gizliye Alamıyorum / Sorun konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan