Instagram TBT Nedir, #tbt Nerelerde Kullanılır?

Instagram TBT Nedir, #tbt Nerelerde Kullanılır?

Merhaba tbt meraklısı dostlar, instagram’ın son zamanlardaki gelişmesinden olsa gereke kullanıcı sayısını bir hayli arttırmasıyla günlük ortalama resim ve video paylaşım oranı da bir hayli artmış durumda. İnstagram’ın birden fazla özellik kazanmasıyla, güvenlik alanında’da çalışmalar yapan uygulama yöneticileri, hem kullanıcı deneyimi yaşamasını ve herhangi bir sorun yaşamamasını’da düşünmekte.

Bir hayli popülaritesi yüksek hashtag’ler karşımıza çıkmakta, tbt’de bunlardan biri diyebiliriz, bir patlama yaratarak herkes tarafından bir anda kullanılmaya başlandı. Eskiden’de kullananlar yok muydu dersiniz vardı ancak bu kadar yaygın değildi. Şimdi gelin bu tbt neymiş, nerelerde ne için kullanılırmış hep birlikte bakalım.

#TBT Ne Demek?

Öncelikle konumuza tbt nedir, ne demektir diyerekten başlamak istiyorum. Kıssadan hisse bir açıklama yaparak #tbt etiketi gördüğünüz fotoğraf veya videoların eski bir tarihte çekinildiğini ve şimdi paylaşıldığını belirtmekte. Aynı şekilde #tb etiketi’de aynı anlama gelmektedir. Genel anlamda tbt hashtag’i kullanılsa da bunun dışında tb hashtag’i kullanan kişilerde karşımıza çıkmakta.

TBT Nedir

#TBT Açılımı – Anlamı

Gelelim ikinci sık sorulan soruya, bu tbt nin açılımı ne arkadaş, ne demekte insanlar bu etiketi koyunca eski resim veya videolarını paylaşıyor açıklayın şunu bana diyenler içinde #tbt etiketinin açılımı “Throw Back Thursday” olarak geçmektedir. Yani Türkçe karşılığı olarak Perşembe Günü Geriye Dönmek anlamına gelmektedir. Bu durumda insanlar her perşembe #tbt etiketini kullanmakta. Lakin sadece perşembe günlerini değilde haftanın herhangi bir gününü kullanan dahil vardır. Bunun neden perşembe günü olduğu hakkında bilgimiz maalesef yok ama bunun hakkında bilgi sahibi olan kişiler var ise yorum kısmına sizleri bekliyoruz. 🙂

#TBT Etiketi Kullanmak Önemli Mi?

#tbt etiket sayfası instagram dahil başka platformlarda’da hızla büyüyen bir alan. Bu açıdan siz eskiye dair bir fotoğraf atacaksanız #tbt yazmanız veya #tb yazmanız bu resmin dünyada’da birçok kişinin görmesine katkı sağlayabilir. Lakin aman görseler ne olacak görmeseler ne olacak derseniz illa yazmanıza gerek yok. Ama resmin eski bir zamanda çekildiğini belirtmek için bu etiketi kullanabilirsiniz.

Örnek Bir #TBT Etiketi Kullanımı

TBT Nin Açılımı

Ayrıca benzer konumuz olan bir içeriğe de şuradan bakabilirsiniz; İnstagram GT Ne Demek? 

Yorum Yap
0 Yorum yapan