Instagram Takipçilerim Silindi Sorunu Çözümü

Instagram Takipçilerim Silindi Sorunu Çözümü

Merhaba takipçi sayısı düşen arkadaşlar. Instagram’da yaşanan pek çok sorunlar vardır bizlerde bugün o sorunlardan bir tanesini ele almak istedik, sizlerinde bildiği üzere son zamanlarda instagram’a gelen güncellemeler ile birlikte kullanıcı güvenliğini bir üst seviyeye taşıyan uygulama çalışanları, bununla birlikte yenilikler yapmaya’da devam etmekte. Son zamanlarda bu güncellemeler ile birlikte kişiler takipçi sayılarında bir düşüş gözlemlemekte, sadece bazı kişiler değil bunların dışında ünlülerin hesaplarında’da bir hayli düşüş gözlenmekte. Peki bunun sebebi ne olabilir, neden durduk yere Instagram’da takipçim düşüyor diyenler için araştırdık, işte bu sorunun neden oluştuğunu ve neden takipçilerinizin silindiğini sizlere şöyle açıklayalım;

İnstagram’da takipçilerim hiç bir şeye dokunmadığım halde bir haydi düştü diyenler için bu olayın nedeni aslında bir sorun değil, bu olayın çıkması instagram’ın kendini yenilemesi ve bot hesaplara yani kullanım dışı otomatik olarak programlar ile oluşturulan hesapları engellemesinden kaynaklanmakta. Eğer sizin hesabınızı’da binlerce kişi takip ediyor ise ve aralarında bu tarz bot kullanıcılar mevcut ise instagram buna dair bir güncelleme yaparak hesapları tamamen silmekte. Yani bot hesaplar artık kullanım dışı olmasının yanında böyle bir hesap görünmeyecek ve silinecek.

Peki ya nereye kadar, birini siler ikisini siler yeniden açarlar diyorsanız da. İnstagram bu konuyuda düşünerek sistemde bulunan kayıt işlemlerini sıklaştırarak kontrol etmekte. Bu sayede bot hesaplar açılsa dahi hemen kapatılmakta ve bot hesapların nasıl açıldığını kontrol ederek sisteminde bulunan bu açığıda hemen kapatmaktalar.

Instagram’da Takipçilerim Bot Mu Nasıl Anlarım?

Instagram profilinizde takipçilerinizin bot olup olmadığını anlamanız çok kolay, takipçilerim ekranına tıklayarak resim olamayan veyahut resim olupta paylaşımı olmayan kişiler bot kişilerdir. Veya takip ettiği kişi sayısı bir hayli olan ama takipçisi az olan kişilerde bot olabilir. Yani tanımadığınız kişiler arasında bu tarz bir kullanıcı var ise bilin ki bu bottur. Kullanıcı adından da bir kişinin bot olup olmadığını anlamanız mümkündür.

Instagram’da Gerçek Takipçi Almak

Instagram’da bazı kişiler bot hesaplar satın alarak takipçi kişilerini arttırmakta, amaç takipçi sayım yüksek görünsün ama hal böyle olunca o kişiler siz bir gönderi paylaştığınızda aktif olmadığı için bu gönderiye etkileşim sağlamamakta ve bir hayli takipçiniz olsa dahi beğeni sayınız düşük bir rakam olmaktadır. Ve bunun dışında o satın aldığınız bot takipçilerde bir gün bu tarz bir işlem ile instagram tarafından silindikten sonra siz öylece baka kalıyorsunuz. Hemde verdiğiniz para boşa gitmiş oluyor, bu yüzden gerçek takipçiler her zaman candır. Gerçek takipçi satın alın demiyorum kendiniz’de bu işlemi manuel olarak yavaşta olsa yapabilirsiniz.

Ayrıca Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? isimli yazımızı’da incelemeyi unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan