“İnstagram Takipçi Sayım Düştü” Sorunu Çözümü

“İnstagram Takipçi Sayım Düştü” Sorunu Çözümü


İnstagram’da takipçi sayılarında düşme ve dalgalanma sorunu hakkında sorular almaktayız. Bu konuda instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamaları sizlerle paylaşacağız. Sorun genel olduğu için ; ilk etapta bu tarz sorunlar için yapabileceğiniz birşey yoktur. Soruna örnek olarak : Arda Turan instagram hesabının yaklaşık 4 milyon takipçisi vardı. Şubat ayında yaşanan teknik sorunlardan dolayı takipçi sayısı 50 Bin’e kadar düşmüştür.

Konu hakkında instagram tarafından yapılan ilk açıklamalar:

Takipçi sayım neden dalgalanıyordu? Şubat 2016’da, bazı profillerde hatalı takipçi sayıları görünmesine neden olan bir hatayı tespit ettik ve düzelttik. Etkilenen profillerinin şu anda normale dönmüş olması gerekiyor.”

Şubat 2016‘da takipçi/takip listelerinde aktif olmayan veya sahte hesapların da sayılmasına neden olan süregelen bir sorunu düzelttik. Bu sebeple bazı kişiler takipçi/takip sayılarında düşüş görmüş olabilir. Instagram’ın herkesin gerçek kimliğini kullandığı güvenilir bir yer olarak kalmasını sağlamak bizim için önemlidir. Dolayısıyla spam içerikleri, sahte hesapları ve Topluluk Kurallarımıza uymayan diğer kişi ve gönderileri kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Ocak 2019’da instagramda ciddi bir sahte kullanıcı hesabı temizliği yapılmıştır. Bu süreçten önce ücretli instagram takipçisi satın aldıysanız, bu düşüşten etkilenmeniz muhtemeldir.

Not: Bu sorun, Instagram hesaplarının büyük bölümü için çözülmüştür. 

Yukarıda yapılan açıklamalar teknik sorunlar için geçerlidir. Bu tarz durumlarda ciddi oranda değişiklikler dikkat çekmektedir. Eğer ufak çapta düşüklükler yaşıyorsanız aşağıdaki açıklamayı dikkate alınız.

Manuel unfollow işlemleri

Yukardaki gerekçeler haricinde içerik paylaşımlarından dolayı düşüşler yaşanmaktadır. Özellikle İnstagram hesaplarında çok fazla reklam yapılması kullanıcılar tarafından şikayet almaktadır. Reklam paylaşımları hesapların unfollow edilmesine neden olabilir.

Hesabınızdaki takipçilerinizi korumak için , gönderilerinizin tutarlı olması gerekmektedir. Birgün moda hakkında paylaşımlar yapıyorken diğer gün spor paylaşımları yaparsanız , bu kullanıcılar’ı rahatsız edecektir ve takip sayınızda düşmeler olacaktır.

İnstagram hesabınızın profesyonel olarak incelenmesini istiyorsanız, iletişim ekranını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Konu hakkında sorularınızı yorum atarak da bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan