Instagram Takipçi Nasıl Silinir?

Instagram Takipçi Nasıl Silinir?

Merhaba instagram’ın tutkunları, buradayız değil mi sitemize sürekli ne eklenmiş yeni bir özellik var mı sosyal medyalarda diye kontrol ediyor olduğunuzu düşünmek istiyoruz. 🙂 İnstagram’ın 700 milyon kullanıcıyı geçmesiyle birlikte ne denli büyük bir sosyal ağ olma yolunda yenilikler kattığını gözler önüne sermekte, demek ki bazı özellikleri çalmak bile bu işlerde yarar sağlıyor olabilir. Bunu biz değil istatistikler söylüyor, onlara inanmamak elde değil gibi görünüyor.

Neyse ki şuanlık bu gibi tartışmalar konuşulmuyor ve sorun yok, instagram’ı o kadar benimsemiş arkadaşlarımız var ki dur yahu şurayı’da hikayeme atayım diyorsunuzdur. Ancak bir gün karşınıza bir kişi çıktı oha bu beni takip mi ediyor diye şok olduğunuz bir an geldi mi başınıza? Evet seslerini duyuyor gibiyiz. Peki o zaman gelin bu kişiyi yani sizin takipçiniz’i takipçilerinizden nasıl kaldırabilirsiniz / silebilirsiniz ona bakalım.

İnstagram’da sizi takip eden bir kişiyi takipçi listenizden kaldırmak istiyor iseniz bu işlemi yapmak çok basittir.

Öncelikle instagram’da takipçi listenizi açarak listeden kaldıracağınız kişiyi bulmanız gerekiyor, bulduktan sonra profiline giriş yapın ve sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın. Açılan pencereden “kullanıcı engelle” seçeneğine tıklayın. Tıkladıktan sonra kişiyi engellemiş olacaksınız, bu işlem sonrası “engelleme kaldır” butonuna basmanız gerekiyor. Böylelikle o kişi sizin takipçi listenizden kalkacaktır ve engellemiş olmayacaksınızdır sadece takipçiniz olarak gözükmeyecek ve artık sizin paylaşmış olduğunuz şeyleri “profiliniz gizli ise” göremeyecektir.

Bu konumuza benzer bir yazı olan İnstagram Engel Kaldırma isimli yazımızdan’da engeli nasıl kaldıracağınızı resimli bir şekilde görebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan