Instagram Takipçi K ve M Ne Demek

Instagram Takipçi K ve M Ne Demek

Merhaba k ve m ne demek öğrenmek isteyen canlar, instagram son zamanın en fazla kendinden söz ettiren uygulaması diyebiliriz, eskiden gençler daha çok facebook üzerinden etkileşim kuruyorlardı ancak şuanda olay instagram’a dönüş olduğu açık olarak fark ediliyor. İki uygulamaınında Mark Zuckerberg’e ait olduğunu söylememize gerek yok sanırım, 2010 yılında kurulan ve 2012 yılında Facebook’un satın aldığı uygulamada şuanda 500 milyon kullanıcıyı aşkın bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Sürekli gelen yenilikler ve güncellemeler ile birlikte daha’da iyi yerlere gelmeyi hedefleyen uygulamada bazı kullanıcı profillerinde takipçi sayısının yanında “k” ya da “m” harfini görürsünüz. Bugün sizlere ve harflerin ne anlama geldiğini söyleyeceğiz, hemen geçelim isterseniz;

İnstagram’da “k” harfi kilo anlamına gelmektedir, kilo’nun k si kullanılmakta. Yani aşağıdaki örnek aldığımız bir müzik sanatçısı Simi’de 640k yazmakta bunun anlamı 640.000 ila 640.999 arası bir rakam olduğu anlaşılmaktadır. Eğer 640.999’dan sonra bir kişi daha artınca 641k gözükecektir.

İnstagram

İnstagram’da m harfinin anlamı ise million kelimesidir, bu kelimeninde baş harfi olan m kullanılmıştır. Milyon takipçisi olan Cem Yılmazdan örnek vermek gerekirse 1,3 m takipçisi var yani 1.300.000 ila 1.399.999 arasına denk gelmektedir. Daha sonrası ise 1,4m olacaktır.

İnstagram

K ve M harfi bulunmayan kullanıcılar’da bizim gibi kişiler oluyor 😀

Ayrıca İnstagram DM Mesajım Görüldü Mü? yazımızı da incelemeyi unutmayın.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan