Instagram Silinen Hesabı Geri Getirme

Instagram Silinen Hesabı Geri Getirme

Günlük olarak en fazla kullanılan sosyal medya hesapları arasında Instagram uygulaması yer almaktadır. Kullanıcılar bazen Instagram uygulamasını bilinçli ya da bilinçsiz olarak silebilmektedir. Bu gibi durumlarda Instagram silinen hesabı geri getirme işlemi ile ilgili yapılabilecek belirli işlemler bulunmaktadır. Instagram uygulaması gerçekleştirilecek belirli işlemler sonrası, silinmiş hesabı eski haline geri getirmeyi mümkün kılmaktadır.

Silinen Instagram Hesabı Geri Nasıl Alınır?

Silinmiş olan hesabı geri alma imkânı sayesinde kullanıcılar hesaplarını yeniden aktive edebilmektedir. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmek için hesabın silindiğinden tam olarak emin olmak gerekmektedir. Tam anlamıyla silinmiş olan Instagram hesapları için bu işlem yapılabilmektedir. Silinmiş olan hesabı tekrar aktif hale getirebilmek için Instagram hesabı geri alma formunun doldurulması gerekmektedir. Formda yer alan tüm bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve sisteme yeniden gönderilmesi işlemlerin bir an önce başlaması açısından yeterli olmaktadır.instagram silinen hesabi geri getirme

Instagram Hesabı Geri Alma Formunda İstenilen Bilgiler Nelerdir?

Instagram hesabını yeniden aktifleştirmek için doldurulması gereken form da kullanıcıların cevaplaması gereken birtakım bireysel sorular bulunmaktadır. Bu form içerisinde yer alan sorular arasında Instagram kullanıcı adı, kullanıcının nüfus cüzdanında yer alan adı ve soyadı, hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresi ve yaşanılan ülke yer almaktadır. Bu bilgilerin tümünün doldurulması ve sisteme gönderilmesi gerekmektedir.

Hesabı Geri Alma Formu Sonrası Neler Yapmak Gerekir?

​​​​​​Instagram hesabını geri alma formunun doldurulup sisteme gönderilmesi sonrası, uygulamanın geri dönüş yapması için beklemek gerekmektedir. Belirli süre sonra başvuru yapan kullanıcının e-posta hesabına, The Instagram Team adlı göndericiden bir mail gelmektedir. Bu mail içerisinde hesabını geri almaya çalışan kullanıcıya gönderilmiş sayılardan oluşan bir kod bulunmaktadır. Kullanıcının bu kodu kâğıda yazarak yüzünün görünür olduğu

​​bir fotoğraf çekmesi gerekmektedir. Kâğıda yazmış olduğu kodu ve yüzünün net şekilde görülmüş olduğu fotoğrafı, gelen mail’in adresine cevap olarak göndermesi, işlemlerin son aşamaya gelmesini sağlamaktadır. Bundan sonrasında yapılması gereken tek şey cevap beklemek olmaktadır. Gönderilmiş olan mail sonrası cevabın gelme süresi Instagramın meşguliyet durumuna göre değişiklik göstermektedir. Instagram Hesap Ekleme Sorunu konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan