Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Instagram büyük resim paylaşma sosyal medya ağı olarak Facebook çatısı altında ilerliyor, facebook’un satın aldığı uygulama şuanda Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta, hal böyle olunca ünlülerden tutun tüm fotoğraf tutkunlarının hatta, mağazaların ve satış yapan diğer kişilerinde sık sık kullanması haline gelen yeni güncellemeleriyle birlikte her gün daha da gelişmekte. Instagram’da son gelen güncelleme olan; Intagram Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır adlı konumuza da göz atabilirsiniz. Hal böyle olunca Instagram üzerinden saniyede binlerce fotoğraf paylaşılmakta, bu resimleri kişiler zaman geçtikçe beğenmeyebiliyorlar ve tek hamle ile silme işlemini kolaylıkla sağlıyorlar. Lakin bir süre sonrada bu resmi geri getirmek için yöntemler aramakta olan kişi sayısı da oldukça fazla. Veya kişinin yanlışlıkla’da silmiş olabileceği durumlarda olmuyor değil.

Bu gibi durumlarda ilk olarak google amcaya içimizi dökmekteyiz, Instagramda silinen fotoğrafları nasıl geri getiririm gibi aramalar yaparak belirli sonucu bulmaya çalışıyoruz, işte kıssadan hisse bu konuyla alakalı size özet niteliğinde cevap vereceğiz, işte detaylar;

Instagram hesabınızdan yanlışlıkla resim sildiniz veya arkadaşınız size gıcıklık olsun diye sildi, ya da kendi isteğiniz ile sildiğiniz resmi geri getirmek istiyorsunuz, bu durumda Instagram ekibi bize pek kolay imkanlar sağlamıyor lakin bizimde bu gibi durumda yapacağımız belirli başlı başka işlemlerimiz var.

Sizinde duymuş olabileceğiniz gibi ünlü isimlerin Instagram hesaplarının çalınıp resimleri silindiği oluyor, bu gibi durumlarda Instagram ekibi bile giden resimleri geri getirmede zorlandığı olmakta. Yedek bir sunucu ile illaki depolama işlemi yapıyor olsa da belirli bir zaman geçtikten sonra bu verilerinde zamanla silindiğini ve yerine yenilerini geldiğini söyleyebiliriz.

Bu gibi durumlarda yapmanız gereken keşke Instagram’a mail atmak olsa diyeceğiz ama lakin Instagram bu gibi konularda acımasız olduğu için geri dönüş bile yapmamakta. Bunun için yapabileceğimiz işlem şu şekilde;

Instagram Silinen Fotoğrafları Bulma

Instagram üzerinde silmiş olduğunuz fotoğrafları geri halde beğenileri dahil getirmek maalesef mümkün değil ama sildiğiniz resimi telefonda’da bulamıyorsanız; Instagram sunucularından resimleri çeken instawebgram gibi sitelerde kendinizi aratmak veya, google üzerinden Instagram kullanıcı adınızı direk arattığınızda “Instagram benzeri” siteleri ziyaret ederseniz eski resimlerinizi bulabilirsiniz. Ancak bu resimleri bulabilmeniz için resimleri paylaşırken ki zamanda vede şuanda hesabınızın gizli olmaması gerekmekte. Gizli olan hesaplardaki resimler Instagram dışındaki başka hiçbir siteye ulaşmıyor.

Instagram ile ilgili daha fazla nasıl yapılır sorularına sitemizin kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan