Instagram Şifremi Unuttum Sorun Çözümü

Instagram Şifremi Unuttum Sorun Çözümü

Yaşamımızda sosyal paylaşım siteleri arasında sıklıkla kullanılmakta olan Instagram ilk defa IOS için kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Sahip olduğu birbirinden faklı çeşitte filtreleri ve diğer özellikleri ise kısa bir zaman içerisinde oldukça popüler olmayı başaran sosyal bir platformdur. Bir süre sonra Instagram sosyal ağı Facebook`un kurucusu olan Mark Zuckerberg tarafından satın alınmıştır. Sonrasında uygulamada birçok yenilikler de olunarak daha da eğlenceli hale gelmiştir. Kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan biri ise Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? sorusudur.

Instagram Şifremizi Unutmamız Durumunda Ne Yapabiliriz?

Instagram sosyal ağı her zaman kullanıcılarını konforu düşündüğü için şifrenizi unutmanız durumunda sizlere kolaylık sağlamaktadır. Şifresini unutan kullanıcılar yenilemek için ayarlar bölümünde şifremi yenile seçeneğini seçmelidir. Bu işlemin hemen ardından kullanıcı isminiz ya da hesabınızın ilişkili olduğu e-posta kullanılarak şifre değiştirilebiliyor. Gösterilen bölümlerde kullanıcı ve e-posta bilgilerinizi girdikten sonra robot olmadığınızı doğrulmanız gerekecektir. Bu işlemi de başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra e-postanıza hemen bir mail gelecektir. Mail`de gösterilen linke girerek yeni şifrenizi girebilirsiniz. Şifre seçimi zamanı daha çok zorlu kombinasyonlardan oluşan şifreler tercih etmeniz güvenliğiniz için faydalı olacaktır. Fakat bir süre sonra unutmayacağınız bir şifrede seçmeniz önemlidir.

Tavsiye Bağlantı: Instagram Şifre Sıfırlama 2020

Instagram üzerinde bildiğiniz gibi kişisel bilgileriniz yer almaktadır. Yani şifrenizin çalınması durumunda tüm bilgileriniz tehlike altında kalabilir. Bu nedenle şifre seçimi zamanı dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Şifre seçimi zamanı çeşitli simvollar kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bu şekilde hem daha geç kırılabilir şifre oluşturabilir hem de kendiniz rahatlıkla hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Fakat şifrenizi unutmayı çokta dert etmenize gerek yok. Çünkü Instagram kullanıcılarının rahatlığını sağlamak için her şeyi yapmaktadır. Sadece hesabınızı güvende tutmanız için telefon numaranızı yazmanız gerekecektir. Şifrenizi unuttuğunuz zaman artık rahatlıkla geri alabilirsiniz. Tüm bu kolaylıkları sağlaması nedeni ile Instagram sosyal ağı herkes tarafından tercih edilmektedir. Her geçen gün kalitesini daha da arttırmakta olan bu platform kullanıcılarını memnun etmek için elinden geleni yapmaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan