Instagram Sessize Alma & Anasayfa Gönderi Gizleme

Instagram Sessize Alma & Anasayfa Gönderi Gizleme

Facebook içerisinde yer alan ve hemen hemen her insanın kullandığı bir sosyal ağ olan Instagram, bünyesine eklenen yeni özellikler sayesinde gelişmeye devam ediyor. Bu yazımızda Instagram’ın sunmuş olduğu sessize alma özelliğini inceleyeceğiz. Instagram’ın bu özelliği sayesinde nezaketen takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini kendi ana sayfanızda göremeyebileceksiniz. Aşama aşama olarak sunulan Instagram sessize alma özelliğini kullanmak iOS ve Android kullanıcıları için çok kolay. Instagram da takipçisi olduğunuz sayfaların ya da kişilerin paylaşımlarını görmek istemiyorsanız, gönderilerini görmek istemediğiniz kişinin profiline girip sağ üstte yer alan üç nokta simgesine tıklayıp orada yer alan sessiz seçeneğini seçerseniz artık kişinin gönderilerini ana sayfanızda göremezsiniz.

Instagram Sessize Alma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Ayrıca Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini de ana sayfanızda gizleyebilirsiniz. Instagram’da yer alan hikayeler özelliği Instagram’da paylaşılan kalıcı gönderiler kadar yaygın bir şekilde kullanılıyor. Kişilerin paylaştığı hikayelerden haberdar olmamak için kişilerin hikayelerini onların haberi olmadan gizleyebilirsiniz.

Bir Kişinin Hikayesi Nasıl Gizlenir?

İlk önce hikayesini gizlemek istediğiniz Instagram kullanıcısının profiline girin. Kişinin hikayesi profil resmini çevreleyen daire içindedir. Eğer o kişinin hikayelerini görmek istemiyor iseniz ve kişi hikaye paylaşmışsa, ilgili alandaysa paylaştığı yere dokunun ve basılı tutun.

– Eğer bu konu hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olmak isterseniz Instagram Hikayeler Bölümü Gizleme makalemizi unutmayın.

Basılı tutmanızın ardından çıkan seçeneklerden ‘sessize al’ yazısına dokunun. Bu işlemi yaptıktan sonra hikayesini görmek istemediğiniz kişinin hikaye paylaşımları bir daha karşınıza çıkmayacak ve takipçilerinizin hikayelerinin olduğu yerde en sonda yerini alacaktır.

Sessize Aldığım Bir Kişiyi Nasıl Yeniden Açarım?

Eğer hikayesini ana sayfanızda gizlediğiniz kişinin hikayelerini gizlemekten vazgeçip tekrardan takip etmek isterseniz basitçe bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Ama bunu sessize alırken yaptığımız gibi kişinin profiline girerek değil kendi ana sayfanızdan gizlediğiniz kişinin hikayeler dizisinden profil resmini bulun ve kişinin profil resmine basılı tutun, ‘sesini aç’ yazısına tıklayın. Bu yaptığımız işlemlerden karşı tarafın kesinlikle haberi olamayacaktır ve kişinin hikayelerini ana sayfanızda tekrardan izleyebileceksiniz.

Instagram, kullanıcılarına 2020 yılı içerisinde yeni özellikler sunmaya devam edecek. Bu özelliklerden biri 2020 yılı içerisinde kullanıma sunulacak olan görüntülü ve sesli arama özelliği. Bu özellikle Instagram milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal ağ WhatsApp’a rakip olacak gibi gözüküyor.

Yorum Yap
0 Yorum yapan