Instagram Resim URL’si Nasıl Kopyalanır?

Instagram Resim URL’si Nasıl Kopyalanır?

Merhaba instagram’da resim indirmeyi veya aradığı bir resmi sosyal medyada bulan dostlar, instagram’ın ne kadar çok kişi tarafından kulanıldığından dolayı günlük milyonlarca fotoğraf veya video paylaşılıyor, bu bağlamda insanlar aradığı bir şeyi buradan kolaylıkla bulabiliyor, genelde ingilizce hashtag’i ile arama yaptığınızda karşınıza birden çok farklı resimler ve videolar sizi karşılamakta.

Bu resim veya videolardan’da bir tanesi indirmek isterseniz’de sitelerdeki bu url kısmı çok önemli bir hale gelmiş oluyor, peki bu url nasıl alınır ve resim nasıl indirilir? Diyenler için;

İnstagram Resim URL’si Alma

İnstagram’da bir resmin urlsi’ni almak için öncelikle web üzerinde url adresini öğrenmek istediğimiz paylaşımı buluyoruz. Ve resim üzerinde “incele” butonuna tıklıyoruz.

İncele yazısına tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi ekran bizi karşılayacaktır,

İnstagram Resim Adresi Kopyalama

Bu ekran üzerinden

ile başlayan paragraf üzerinde sağ klik yaparak “Edit as HTML” yazısına tıklayın, ve karşımıza url çıkacak o url’yi seçerek  “CTRL+C” ile kopyalayıp, “CTRL+V” ile istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Peki bu işlem android veya ios telefonlarda nasıl yapılıyor diyecek olursanız onun içinde şu konumuzu incelemenizde yarar var: İnstagram Gönderi Linki Nasıl Alınır?

İnstagram Resim İndirme

İnstagram’da birçok resim ve fotoğraf indirme yöntemi vardır ancak bilgisayar üzerinden giriş yapıyorsanız almış olduğunuz “url adresini” yeni bir sekmeye yapıştırın ve resim üzerine gelerek sağ klik yapın. Çıkan pencereden “Resmi farklı kaydet” bölümüne tıklayın ve o resmi bilgisayarınıza kaydedin.

Bu işlemi telefondan yapmak istiyorsanız marketten bir uygulama indirebilir veya googleye “instagram resim indirme” yazarak gelen sitelerden birine tıklayın ve sizden indirmek istediğiniz “url’yi” isteyecek, url’yi girin ve resmi indirin, işte işlem bu kadar basit. 🙂

Diğer yazılarımızı’da inceleyerek yeni işlemler öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan