Instagram Profile Hikaye Ekleme

Instagram Profile Hikaye Ekleme

Instagram bildiğiniz üzere son zamanlarda değişik güncellemeler ile bizim karşımıza çıkmakta, şimdi ise Instagram’ın hikayeler özelliğine eklenen yeni özellik sayesinde. Artık hikayeniz isterseniz 24 saat dışında istediğiniz kadar sınırsız bir biçimde profilinize ekleyebiliyorsunuz. Bu yeni eklenen özelliğin ismi ise “Hikayelerde Öne Çıkanlar” ismini almış durumda. Eğer sizde profilinize öne çıkan bir hikaye eklemek isterseniz bunun nasıl yapılacağı hakkında sizlere yazımızın devamında göstereceğiz.

Instagram’da paylaşmış olduğunuz hikayenizi profilinize ekleyerek istediğiniz zaman kaldırmak ister misiniz? Bunun için eklenen bu özellik sayesinde artık 1 gün boyunca değil, istediğiniz süre boyunca hikayenizi profilinize sabitleyin.

Bu işlemi yapmak için öncelikle Instagram’ın son sürümüne güncellemeniz gerekmektedir. Güncellemeyi yapmış iseniz bunun için yine normal hikaye paylaşma bölümüne girerek paylaşmak istediğimiz hikayeyi çekiyoruz veya galeriden seçiyoruz. Daha sonra hikayeyi paylaşıyoruz. Ve hikayemize girerek sağ atta bulunan “Öne Çıkar” butonuna tıklamak yeterli olacaktır.

Instagram Hikaye Öne Çıkarma

Ayrıca yukarıdaki işlem dışında direk olarak profilinize paylaşmış olduğunuz bir hikayeyi eklemek isterseniz’de onun içinde aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz;

Instagram Hikaye Profile Ekleme

Instagram hikayenizi profilinize ekleyerek 1 günden daha fazla durmasını sağlayabilirsiniz, bunun için profilinize girerek “Öne Çıkanlar” bölümünde yer alan yuvarlak “yeni” işaretine tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra çıkan bölümden herhangi bir hikaye seçerek profilinizde sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram hikayenizi öne çıkarılan yaptığınız taktirde, siz kaldırmadığınız sürece hikayeniz sürekli olarak orada gözükecektir.

Instagram Hikaye Profilden Kaldırma

Instagram paylaşmış olduğunuz hikayeyi öne çıkarılanlar yaparak profilinize eklemiş iseniz bu hikayeyi kaldırmak için öne çıkarılan bölümden silmek istediğiniz sabit hikaye’ye tıklayın ve sağ alt köşeden bulunan üç noktaya tıklayarak “Öne çıkarılanlardan kaldır” seçeneğini seçin, bu şekilde artık o hikaye profilinizde sabit olmaya devam etmeyecektir.

Instagram öne çıkarılan hikayeler hakkında sorularınız olursa bize yorum kısmından bildirebilirsiniz, ayrıca Instagram’ın bir başka yeni özelliği olan Instagram Hikaye Arşivleme yazımıza girerek Instagram’da hikayelerinizin artık bulut depolama olarak arşivde tutulduğunu ve bu arşive nasıl ulaşabileceğiniz görebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan