Instagram Otomatik Paylaşım Yapma – Cevrik

Instagram Otomatik Paylaşım Yapma – Cevrik

Instagram paylaşım zamanlama hakkında bir sistem bulunmuyordu, ancak yapılan güncelleme ile birlikte aynı Facebook ve Twitter üzerinde olduğu gibi gönderilerinizi zamanlayarak istediğiniz bir saatte veya günde Instagram fotoğraf veya videonuzu paylaşabileceksiniz.

instagram fotoğraf ve video nasıl zamanlarım

Instagram fotoğraf veya video paylaşmayı planlamak isteyen kullanıcılar ayrıca bunu Instagram aracılığıyla hiçnir 3. parti programı kullanmadan tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birden fazla gönderi zamanlayarak istediği gün ve saatte paylaşım yapabilecekler. Instagram paylaşım zamanlama nasıl yapılır öğrenmek isterseniz adım adım anlatıyoruz.

Instagram paylaşımları zamanlama (İstediğiniz gün otomatik paylaşsın)

Instagram paylaşımlarınızı günü ve saati ayarlayarak istediğiniz gün geldiğinde otomatik olarak paylaşmasını istediğiniz bir fotoğraf veya videonuz mu var? Bu sistem sayesinde artık sizlerde Instagram gönderilerinizi istediğiniz zaman sistem tarafından ayarlayarak otomatik paylaşım yapmasını sağlayabilirsiniz.

  • instagram otomatik paylaşımInstagram içerik stüdyosu sistemiyle birlikte sizlerde bu özelliği hemen kullanmaya başlayın. Buraya tıklayarak uygulamayı internet tarayıcısında açın.
  • Daha sonra burada hiçbir instagram hesabı yoksa siz yeni bir hesap ekleyin.

Instagram hesabı ekleye bilmeniz için bir instagram hesabınızı işletme hesabına dönüştürmeniz gerekir.

  • Hesap ekleme işlemini yaptıktan sonra sol üst pencere üzerinden “Gönderi Oluştur” seçeneğine tıklayın.
  • Instagram akışı için mi yoksa IGTV için mi oluşturacaksınız seçin.
  • Ekrana çıkan “Instagram’da Paylaş” seçeneği altından gönderi açıklamanızı ve konumunuzu girebilir ve içerik ekle kısmından istediğiniz fotoğraf veya videoyu ekleyebilirsiniz.
  • Daha sonra aynı gönderiyi Facebook hesabı üzerinden sayfanızdan’da paylaşmak isterseniz o seçeneğe tik atabilirsiniz.
  • Son aşamada paylaş butonunun yanında bulunan oka tıklayarak “Plan” seçeneğini seçin.
  • Bu ekranda ise bu gönderiyi ne zaman yayınlayacağınıza dair gün ve saat seçin.
  • En son olarak ise “Plan” düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Instagram Otomatik Gönderi Paylaşma

instagram istediğim saat paylaşsın

Instagram otomatik gönderi paylaşma işlemi yukarıda listelediğimiz şekilde yapılabilmektedir. Bu özellik eskiden yoktu ve Eylül itibariyle gelen yeni bir özelliktir, şu anlık sadece internet tarayıcısı üzerinden çalışmaktadır ileride bu sistemi Instagram uygulaması içerisine monteli bir şekilde geleceğini düşünüyoruz.

Instagram otomatik gönderi zamanlama sistemi hakkında düşüncelerinizi veya bu sistem için sormak istediğiniz soruları bizlere aşağıdaki yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan