Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Merhaba Canlar, Instagram’ın ne kadar hızlı büyüdüğünü görüyorsunuzdur, ünlüler dahil birçok kişinin hesabı olan sosyal medya ağında güç geçtikçe değişmeler ve yenilikler görüyoruz, tabi ki bu yenilikler ve değişimler bizleri de sevindirmiyor değil, son çıkan yorum gizleme özelliği gibi oldukça büyük kitleye sahip kişilerin işine yarar bir yenilik daha geçen gün eklendiğini biliyoruz. Bugün ise o kadar milyonlarca hesapların içerisinde bazı hesapların yanında mavi tik yani doğrulanmış rozetini görürsünüz, bu rozet hesabın o kişiye ait olduğunu belirtmek için kullanılmakta. Gelin bugün sizlerle birlikte o rozetin nasıl alındığına dair maddelerden konuşalım.

Instagram Mavi Tik Nedir?

İnstagram hesaplarının yanında yer alan mavi bir daire içerisinde tik’in yer alması o ünlü veya tanınmış kişinin hesabının doğrulandığını yani o hesabın fake olma ihtimalinin olmayacağı anlamına gelmesidir.

Instagram Mavi Tik (Doğrulanmış Rozet) Kimlere Verilir?

İnstagram’da yer alan mavi tikli doğrulanmış rozet herkese verilmemektedir, sadece ünlü tanınmış kişilerin hesaplarını belirlemede ve o kişinin paylaşımlarının orjinal kendi paylaştığını belirtmek için yer aldığından herkese verilen bir rozet değildir. Ama eğer tanınmış veya ben ünlüyüm lan diyorsanız başvurabilirsiniz. Ayrıca marka değeri taşıyan kurumsal firmalarda bu işlemi yapabilirler.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? – Instagram Mavi Tik Başvuru

Instagram mavi tik nasıl alınır konusuyla alakalı olarak Ağustos 2018 tarihi itibaren Instagram mavi tik başvuru formu tüm kullanıcılara açılmış durumda, eğer sizde hesabınızı doğrulatmak istiyorsanız Instagram’ı açarak Ayarlar sekmesine girin ve buradan aşağıya inerek Doğrulama İste butonuna tıklayın ve açılan sayfa üzerinden kimlik fotoğrafınızı göndererek hesap doğrulaması yani Instagram mavi tik başvuru formunu gönderin.

Instagram mavi tik alma

Instagram mavi tik için sizi uygun görür ise bununla birlikte isteğinize 1 hafta içerisinde yanıt verecektir, eğer uygun görmez ise hesabınıza mavi tik vermeyecek ve hareketler kısmından bunun hakkında reddedilme sebebi gösterilecektir.

Gelelim başlığımızdaki konuya instagram’da mavi tik nasıl alınır, bu rozeti almak için belirli birkaç ajans ile iletişime geçmeniz veya varsayılan bir ajansınız var ise ona danışmanız yeterli olacaktır, sadece instagram hesabınızı değil bir ajans ile iletişime geçtiğinizde diğer tüm sosyal medya hesaplarınızı doğrulamanız mümkün olacaktır, bu sayede sizi takip eden kişiler size güvenecek ve hesabın size ait olduğunu anlayacaklardır. Eğer ajansı nasıl bulacağım derseniz önerilerden bir tane olarak size “code dijital” adresini gösterebiliriz, bu firma ile iletişime geçerek gerekli detayları öğrenebilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Mavi Tik Alma

Ayrıca ben herhangi bir ajans ile görüşmek istemiyorum dersenizde instagram’a mail yolu ile ulaşabilirsiniz, lakin bu işlemde size geri dönüş çok geç yapılacaktır veya mailinizi görmeleri bile imkansız olabilir. Bunun için sizlere ajans ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Instagram Profilime Bakanları Görme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan