Instagram Konum Ekleme İşlemi

Instagram Konum Ekleme İşlemi

Merhaba Dostlar, hızla gelişen sosyal medya ağı olan İnstagram’da yeni özellikler bitmek bilmiyor. Son zamanlarda eklenen canlı yayın özelliğiyle bir hayli aktif kullanıcı sayısına ulaşan uygulamada şimdi’de aynı anda birden fazla fotoğraf paylaşma özelliğini test etmekte. Bu özellikle birliktede 3. parti uygulamaların kullanımını azaltmayı hedefleyen İnstagram yöneticileri bakalım ileride daha neleri gerçekleştirecek. Şimdi ise konumuz olan instagram’da resimlerimize veya videolarımıza konum nasıl ekleriz sizlere resimli olarak anlatacağız.

İnstagram’da konum ekleme ne işe yarar der iseniz, nereye gittiğinizi veya nerede olduğunuzu o manzaranın nereye ait olduğunu takipçilerinize göstermeye yaramaktadır. Kullanmak zorunlu değildir, genelde manzara resimleri paylaşan kullanıcılar eklemeden geçmezler diyebiliriz.

Eğer instagram’da bir resminize veya videonuza konum eklediyseniz bunu profiliniz gizli ise sadece takipçileriniz görebilmektedir. Eğer profiliniz gizli değil ise bu fotoğraftaki yer bildirimini aratan kişiler’de görebilmektedir. Bu sayede daha fazla kişinin görmesine imkan sağlayabilirsiniz.

Öncelikle instagram’da konum ekleyeceğiniz resmi paylaşmadan önce (resim paylaşıldıktan sonra düzenleme ekranından’da konum ekleme yapılabiliyor.) fotoğraflarımızdan seçiyoruz. (1)

Fotoğraf seçimi yaptıktan sonra resim üzerindeki düzenleme ve filtre işlemlerini kişisel olarak ayarlıyoruz, ayarlama yaptıktan sonra “İleri” butonuna tıklıyoruz. (2)

İleri butonuna tıkladıktan sonra karşımıza resmi paylaşmadan önceki son ekran gelecektir, bu ekran’da konum ekleme işlemimizi yapmaya yarayan kısım yer almakta. Öncelikle “Konum Ekle” butonuna tıklıyoruz. (3) Daha sonra karşımıza yakınımızda yer alan mekanlar çıkmakta, buradan fotoğrafımıza veya videomuza eklemek istediğimiz konum ismini seçmemiz gerekiyor. (4) (Eğer herhangi bir konum çıkmıyor ise aşağıda yer alan sorun çözümünü okumanızda yarar var.)

Ve işlemimiz tamam (5) şimdi gönül rahatlığıyla resmimizi veya videomuzu paylaşabiliriz.

İyi yer bildirimlerine diyelim..

İnstagram’da resminize veya videonuza konum ekleyeceksiniz ancak konumunuz bulunamıyor ise yapmanız gereken tek işlem telefonunuzun ayarlar kısmından “Konum” bölümünü buluyorsunuz ve aktif hale getiriyorsunuz, bu işlemi sadece konum bulmak için kullanabilirsiniz. Daha sonra kapatırsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Sürekli açık kaldığınızda telefonunuz sizin nerede olduğunuzu tespit eder ve şarjınızıda etkileyebilir.

İnstagram Canlı Yayın Bildirimi Kapatma konumuza göz atmayı unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan