Instagram Konum Bulunamadı Sorunu

Instagram Konum Bulunamadı Sorunu

Hu ho he, merhabalar nasılız tabi ki bugün de dünden daha canlı ve daha aktifiz öyle değil mi? İnstagram üzerinde bir resim veya video paylaşmak istediğinizde o yerin konumunu girmek isteriz ve konum girince yukarıda resim veya video üzerinde o konuma ait yer bildirimi gözükmektedir.

Bu konumlar sayesinde o yer bildirimini gören insanlar merak ederek o yeri inceleyebilir veya o yer hakkında size dm’den ulaşım sağlayabilir. Diğer bir seçenekte eğer profiliniz herkese açık ise o yer bildiriminin olduğu konumlar bölümünden başka tanımadığınız kişilerde sizin resimlerini görebilir ve sizin profilinizi gezebilir, ayrıca sizi takip bile edebilir.

Instagram Konum Bulunamadı

İnstagram’da bir resminize veya bir videonuza konum eklerken bazen “konum bulunamadı” veya “konum yüklenemedi” hatası ile karşılaşabilirsiniz ve bu hatanın çözümünü bulmak için aramalar gerçekleştirebilirsiniz, işte bu yazımızda bu hatanın neden kaynaklandığını ve nasıl çözüme kavuşturacağınızı aşağıda gösteriyoruz.

Instagram Konum Yüklenemedi Çözümü

İnstagram’da konum yüklenemedi hatası ile karşılaşmanızın 2 nedeni mevcuttur. Birincisi “internet bağlantınız yoktur” ikinci ve en sık rastlanan sorun ise telefonunuzun “konum özelliği” açık değildir.

İnstagram Konum Yüklenemedi

Eğer 1. nedeni kontrol ettiniz ve internet bağlantınız’da sorun olduğunu düşünmüyorsanız 2. nedeni inceleyin. Sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklanmaktadır, instagram’da konumunuz bulunmuyor ise telefonunuzun konum ayarlarından “açık” hale getirmeniz gerekiyor.

Konum ayarını nasıl açarım?

Konum ayarı android telefonlarda üst kısımda bulunan pencereden açılmaktadır, parmağınızı aşağı doğru ittirin ve “yer bildirimi” işaretine bir kez dokunun.

İos yani iphone telefonlarda ise bu işlemi ayarlar bölümünden yapmanız gerekmektedir. Ayarlara girdikten sonra konum bölümünden uygulamaya göre konum açma işlemi ile karşılaşacaksınız buradan “instagram” uygulamasını bularak konum ikonunu aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Dur! Çıkmadan önce İnstagram Mesaj İstekleri Nasıl Kapatılır? inceleyebilirsin 🙂

Yorum Yap
0 Yorum yapan