Instagram Kırpmadan Hikaye Atma

Instagram Kırpmadan Hikaye Atma

Merhaba Instagram’ın gencoları, yine bir garip giriş yaptık ve sizlerle bugün İnstagram’ın hikayem özelliği ile alakalı bir yazı ile karşınızdayız. İnstagram’da insanlar hikaye özelliği sonrası sürekli olarak fotoğraf veya video paylaşımları yapmaklarda ancak bazı paylaşımlar belirtilen boyutlara sığmadığı için kırpmak zorunda kalabiliyorsunuz, peki bu kırpma olayını nasıl çözebilirim diye soracak olursanız şimdi sizlere instagram’da kırpma yapmadan hikayeme fotoğraf veya video paylaşımı nasıl yapılır göstereceğim.

Instagram Fotoğrafı Kırpmadan Hikaye Atma

İnstagram’da kırpmadan fotoğraf atabilmeniz için öncelikle kendi telefonunuz aracılığı ile yeni bir fotoğraf veya video çekmelisiniz ama ben daha önce çekmiş olduğum resimlerden atmak istiyorum derseniz bunun için yapmanız gereken işlem bilgisayar aracılığı ile veya telefonunuzun fotoğraf veya video düzenleme aracı sayesinde boyutunu 1080 x 1920 olarak değiştirmeniz gerekiyor yani yüksekliği 1920 olacak ve genişliği ise 1080 boyutunda olması gerekiyor ki instagram hikayelerinde bu resim veya video tam boyut olarak gözüksün.

Ayrıca bu boyuttaki diğer fotoğraflarınızda hiçbir düzenleme yapmadan paylaşabilirsiniz, bu ölçülere orantılı olarak küçük veya daha büyük fotoğraflarda kırpılmadan gözükecektir, ancak dediğimiz gibi orantılı bir şekilde olmalıdır.

Instagram’da Kırpmadan Hikaye Nasıl Atılır?

Eğer bir fotoğrafı kırpmadan atmak istiyorsanız kendi telefonunuz ile çekmiş olmalısınız, çünkü farklı telefon veya fotoğraf makineleri aracılığı ile çekilmiş fotoğraf veya videoların boyutları farklı olmasından dolayı instagram hikayelerinin boyutuna uymuyor ve bu nedenle hikayenizde kırpılmış bir şekilde gözükmesine neden oluyor.

Sorunun cevabını bu şekilde basit olarak açıklamış olduk, şimdi sıra İnstagram Beğenilerde Arama Yapma konusuna bakmaya geldi dimi. 🙂

Yorum Yap
0 Yorum yapan