Sosyal Medya,

Instagram Kırpmadan Hikaye Atma

PaylaşTweetle

İçindekiler

  • 1 Hikaye Özelliği Hakkında

    • 1.1 Instagram Kırpmadan Hikaye Atma Nasıl Yapılır?

      • 1.1.1 Dosya Boyutlarını Kırpmadan Düzeltme

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram hikaye bölümüne fotoğraf ya da video yükleyen kullanıcılardan bazıları, bunların ekrana tam sığmadığından şikayetçidir. Instagram kırpmadan hikaye atma işlemi yapmak isteyen kullanıcıların tercih edebilecekleri farklı yollar vardır. Bu yolları uygulayan kullanıcılar, kırpmadan resim ve videoları ekranda tam olarak gözükecek şekilde paylaşım yapabilirler.

Hikaye Özelliği Hakkında

Instagram’ın en fazla kullanılan bölümlerinden bir tanesi olan hikaye özelliği kullanıcıların paylaşım yaptıkları alanlardan bir tanesidir. Fakat burada yapılan paylaşımların belli bir boyutta olması gerekir. Aksi durumda kullanıcıların paylaşımları ekrana tam sığmayacak ve bu da kırpma işlemini zorunlu hale getirecektir.

Kullanıcıların kırpma yapmamak için hikaye özelliğinde kullanılan boyutları bilmesi yeterlidir. Bu boyutlar sayesinde fotoğraf ve videoların ekrana tam olarak sığdığı görülecektir.

Instagram Kırpmadan Hikaye Atma Nasıl Yapılır?

Instagram hikaye bölümünün boyutları 1920 x 1080 şeklindedir. Yani paylaşım yapılacak olan video ya da fotoğrafın yüksekliğinin 1920, genişliğinin ise 1080 olması gerekiyor. Bu boyutlara sahip paylaşımlarda herhangi bir sıkıntı çıkmadığı görülecektir. Eğer farklı bir boyutta paylaşım yapılıyorsa bu defa sorun ortaya çıkacaktır.

Kullanıcılar kendi telefonları ile çektikleri fotoğraf ya da videoları Instagram’a yüklerken boyut konusunda herhangi bir sorun yaşamazlar. Çünkü telefonların çekimi buna göre ayarlıdır. Fakat farklı bir telefon ya da fotoğraf makinesi yapılmış olan çekimlerin sorun çıkarması muhtemeldir.

Dosya Boyutlarını Kırpmadan Düzeltme

Farklı boyutta bir fotoğrafınız var ve bunu kırpmadan Instagram’a yüklemek istiyorsunuz. Bunun için fotoğrafı öncelikle bilgisayara almalı ve burada yeniden boyutlandırmanız gerekir. Bu işlem için farklı programlar kullanılabilir. Yine bu işlemi yapmak isteyen kişiler telefonlarındaki uygulamalardan yardım alabilirler. Boyut düzeltildikten sonra Instagram’a yüklenirse yukarıda bahsedilen sorunlar yaşanmayacaktır. Bu da fotoğraf ya da videoların tam olarak paylaşılmasına olanak verecektir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Yeni Sürümü Her An Aktif Olabilir

Instagram kırpmadan hikaye atma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram kırpmadan hikaye atma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Kırpmadan Hikaye Atma
5 (100%) 1 vote


Bir önceki yazımız olan Instagram Beğenilerde Arama Yapma başlıklı makalemizde instagram beğenilerde arama yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Ücretsiz Dene Instagram Takipçi Instagram Beğeni Instagram Yorum Video Görüntüleme IGTV Facebook Twitter Youtube