Instagram Keşfete Çıkma

Instagram Keşfete Çıkma

Instagram son zamanların en güncel ve popüleritesi yüksek resim veya video paylaşma ağı olduğundan bu ağda Instagram keşfet bölümüne çıkmak isteyen ve orada binlerce takipçi ve beğeni kazanmak için uğraşan kişilerde oldukça fazla. Peki ben bu Instagram’ın keşfet bölümünde nasıl çıkarım diyorsanız gelin hep birlikte şöyle bir gözden geçirelim.

Instagram’ın keşfet bölümünde genelde doğrulanmış hesaplar yani ünlü diye tabir ettiğimiz kişilerin paylaşımları yer alıyor, ancak burada madem öyle kişiler yer alıyor ben nasıl çıkacağım ki diye düşünmeyin, çünkü Instagram’ın keşfet bölümüne sizlerde çok az takipçiniz olsa dahi çıkabilirsiniz. Aslında bu işlem anlık olarak beğeni, yorum veya görüntüleme sayısı gibi algoritmalara bağlı bir işlemden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden bu bölüme algoritmaları çözen kişiler çıkabilmektedir.

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

Instagram’ın keşfet bölümüne çıkmak istiyorsanız bunun için öncelikle webmaster forumlarını ziyaret ederek “keşfet grupları” bulmanız gerekiyor. Bu işlem whatsapp üzerinden ücretsiz olarak yapılmaktadır ancak keşfet gruplarının belli bir şartları oluyor. Genelde 50 bin üzeri hesapların yer aldığı bu gruplar WhatsApp üzerinden konuşuluyor ve bir hesap paylaşım yaptıktan sonra o grupta paylaşıyor. Grup paylaşımı sonrası herkes o kişinin paylaşmış olduğu gönderiye beğeni ve yorum atmakta. Bu beğenen ve yorum atan kişilerinde belirli bir kitelsi olduğundan dolayı Instagram ben bu paylaşımı üste çıkartmalıyım demek’ki çok görüntülenen ve beğenilen bir içerik olma yolunda ilerliyor diyor.

Tabi bu işlemleri bir insan gerçekleştirmiyor, otomatik olarak algoritmaya bağlı olarak sistem tarafından çıkartılmaktadır. Eğer sizde bu şekilde grup veya gruplar bulursanız giriş yapın ve görevi sadece onlara bırakın, tabi grup içerisinde 10’larca kişi yer alacağından sizlerde onların paylaşımlarına yorum, izlenim veya yorum atmayız gerekecektir. Zaten sizler gruba girmeden önce grup admini yani grup yöneticisi ile konuşma yapacaksınız ve o konuşma dahilinde sizin görevleriniz belirtilecektir. Bu belirtilen kurallara uymuyor iseniz gruptan zaten çıkartılacaksınızdır.

Instagram Keşfet Grubu

Instagram keşfet gruplarına katılabilmek için instagram üzerinden #keşfetgrubu veya #keşfet hastagi ile arama yapabilirsiniz, ayrıca birçok sosyal medya sitesinde veya forumunda’da bu tarz grupları bulabilirsiniz. Instagram kategorimizdeki son yazımızı incelemek isterseniz: Instagram Profil Kaydetme

Yorum Yap
0 Yorum yapan