Instagram Kaydetme Özelliği Detayları ve Kullanımı

Instagram Kaydetme Özelliği Detayları ve Kullanımı

Instagram kaydetme seçeneği ile birlikte “save” özelliği yani kaydetme özelliğini getirdi. Beta kullanıcılara bir hafta önce gelen güncelleme şuanda tüm ülkelere ulaşmış durumda.

Önceden sevdiğimiz bir fotoğrafı beğeniyoruz ve saatler, günler, aylar hatta yıllar geçince şöyle bir paylaşılan fotoğraf vardı diyorsunuzdur sizde. İşte bu özellik tam size göre diyebiliriz, çünkü bu özellik sayesinde artık Instagram’da bir kaydetme listeniz bulunuyor, bu sayede bu listede kaydettiğiniz tüm resim ve videoları kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Gelin biraz yakından inceleyelim;

Kaydedilenler listesini sizden başka kimse göremez!

Instagram Resim ve Video Nasıl Kaydedilir

Instagrama gelen güncelleme sayesinde artık bir resmi veya videoyu “Instagram üzerinde kaydetmek” çok kolay hale geldi, yapmanız gereken tek şey kaydetmek istediğiniz resim veya videoyu bulup o paylaşımın hemen sağ altında yer alan ayraç işaretine tıklamanız yeterli olmakta.

Tavsiye Bağlantı: Instagram Canlı Yayın Bildirimi Kapatma

Ayrıca bu kaydettiğiniz resimleri bulmak içinde profilinize girerek orada yer alan “ayraç işaretine” tıklamanız gerekiyor. Tıkladığınızda kaydettiğiniz tüm resim ve videoları liste halinde orada görebilirsiniz.

instagram-kaydetme-ozellik

Instagram Kaydedilenler Listesinden Çıkarma

Instagram üzerine kaydettiğiniz resim veya videoyu kaldırmak mı istiyorsunuz, o zaman yapmanız gereken tek şey profilinize girerek “ayraç işaretine tıklamak” tıkladığınızda gelen listeden kaldırmak istediğiniz fotoğraf veya videoya tıklayarak yine aynı şekilde “siyah ayraca” bir kez dokunmanız yeterli olacaktır. Böylelikle kaydettiğiniz resmi veya videoyu kolaylıkla listenizde kaldırabilirsiniz.

instagram-resim-video-kaydetme-ozelligi

Instagram uygulamasıyla ilgili yapamadığınız veya bilgi sahibi olmak istediğiniz farklı başlıklar var ise sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan