Instagram Kaybolan Fotoğraflar ve Videolar

Instagram Kaybolan Fotoğraflar ve Videolar

Merhaba instagram’ın güncellemelerini çok sık takip eden ve ilk kullanayı seven dostlar, instagram’ın son güncellemesiyle birlikte gelen özelliği kaybolan fotoğraflar ve videolar sistemi bir önceki hikayeler özelliği ile birliktede gelmişti ancak o zaman biraz daha az bir kullanım mevcuttu, artık bu özellik sayesinde daha fazla kullanım sağlayacağını düşünüyoruz. Hemde daha önceki tasarıma göre şuanda daha güzel bir tasarım ortaya konmuş diyebiliriz. Peki nedir bu kaybolan fotoğraflar ve videolar özelliği diyenler için gelin ne olduğuna ve nasıl kullanıldığına şöyle bir göz atalım;

İnstagram’ın şuanda son gelen bir özelliği olmakla beraber instagram üzerinde dm olarak farklı bir kullanıcıya resim veya video atmak 

istediğinizde sadece bir kere görmesini ve bir tekrar daha görebilmesini sağlayabileceğiniz bir sistem, yani bu özelliği kullanarak karşı tarafa bir nevi bir kereden sonra kaybolacak olan bir fotoğraf veya video göndermiş oluyorsunuz. Snapchat kullanan kullanıcılar bu özelliği bilirler, aynı şekilde burada’da aynı işlem oluyor diyelim, instagram yine iş başında. 🙂

İnstagram’da kaybolan fotoğraflar veya videolar özelliği kullanmak için öncelikle instagram uygulaması üzerinden “DM İkonu” bölümüne tıklıyoruz. (1)

Gelen DM penceresinden aşağıda yer alan “Kamera” ikonuna tıklıyoruz. (2)

Kamera ikonuna tıkladıntan sonra göndereceğimiz fotoğraf veya videonun çekimini yapıyoruz ve ileri ikonuna tıklıyoruz. (3)

Gelen ekrandan ise kime göndereceğimizi seçeceğiz, istersek orada listede çıkan bir kişiyi seçebilir veya yukarı alanda yer alan “ara” bölümünden bir kullanıcı adı girerek göndereceğiniz kişiyi seçebilirsiniz. (4)

Seçme işlemini yaptıktan sonra ise aşağıda yer alan gönder ikonuna tıklamamız yeterli oluyor. (5)

instagram kaybolan fotograflar ve videolar kullanimi

İşlem sonucunda karşı tarafa DM bölümünden resim veya videonuz ulaşacaktır, karşı taraf bu gönderinizi 2 kez oynatabilir, daha fazla oynatamaz ve o fotoğraf veya video daha sonra yok olur.

İnstagram’da atmış olduğunuzun kaybolan fotoğrafta veya videoda karşı taraf herhangi bir ekran görüntüsü alır ise size bildirim gelmemektedir, bu işlem snapchat uygulamasında mevcut ancak burada mevcut değildir, bu yüzden resmi veya video atmadan önce karşı tarafın ekran görüntüsü alabileceğini unutmayınız.

İnstagram hikaye özelliğinden bir konu olan İnstagram Hikayemi Görenler isimli yazımızı’da incelemenizi öneririz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan