İnstagram İşletme Profili Nedir

İnstagram İşletme Profili Nedir


İnstagram işletme profili, müşterilerinizin işletmenizle daha kolay bağlantı kurmasını sağlayan gelişmiş bir instagram profilidir. İşletme profiline dönüştürülen hesaba, işletmenizle alakalı birçok bilgi ekleyebilirsiniz. işletmenizin telefon numarasını, e-posta adresini ve fiziksel adresini eklemeniz mümkündür. En az 1 iletişim seçeneği eklemeniz gerektiğini aklınızda bulundurun.

İletişim bilgileri eklediğinizde, profilinizin üst kısmında İletişim düğmesi gösterilir. Bu düğmeye tıklayan insanlar, sağladığınız iletişim bilgilerine bağlı olarak Yol Tarifi Al, Ara ve E-Posta Gönder gibi seçenekler görür.Bunun yanı sıra, hesabınızı İşletme Profiline dönüştürdüğünüzde Instagram İstatistiklerine erişebilirsiniz. Bu istatistikler, takipçileriniz hakkında daha fazla bilgi almanıza ve hedef kitlenizin içeriğinizle ne kadar etkileşim kurduğunu görmenize yardımcı olur.

  • Müşterilerinize ulaşacağınız gelişmiş bir profil sahibi olursunuz.
  • Müşterilerin sana doğrudan ulaşabilmesi için profilinde telefon numarası, eposta ve konum bilgilerin yer alır.
  • İşletme profili sayesinde istatistiklere ulaşabilirsin. Takipçiler hakkında detaylı bilgiler alarak , istatistiklerinizi inceleyebilirsiniz.

İşletme profili nasıl açılır?

Hesabınızı İşletme Profiline dönüştürmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Profilinize gidip ayarlar simgesine dokunun.
  2. İşletme Profiline Geç‘e dokunun.
  3. Facebook Sayfanızı Bağlayın ekranında, yöneticisi olduğunuz tüm Facebook Sayfalarını görürsünüz. Instagram’daki İşletme Profilinizle ilişkilendirmek istediğiniz Sayfayı seçin. Sayfa görevleri hakkında daha fazla bilgi alın.
  4. İşletme Profilini Ayarla sayfasında işletmenizin iletişim bilgilerini gözden geçirin, gerekli değişiklikleri yapın ve Bitti‘ye dokunun.

İşlemler hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan