Instagram ile Facebook Arkadaşlarını Bulma

Instagram ile Facebook Arkadaşlarını Bulma

Instagram’a eklenen yeni özellikler ile birlikte arkadaşlarımız ve çevremiz tarafından bulunmamız oldukça zorlaştı. Birçok Instagram kullanıcısı tarafından son zamanlarda olan problemler arasında Instagram profilim ile Facebook arkadaşlarımı nasıl bulabilirim? sorunu ortaya çıkmaktadır.

Facebook’ta arkadaş olduğunuz kişiler Instagram takipçiniz veya da takip ettiğiniz kişi değilse Instagram özelliği ile Facebook arkadaşınızı nasıl bulabilirsiniz? Facebook’taki kişinin yani arkadaşınız olan kişinin adını ve soy adını Instagram’da arama kısmından aradığınız zaman milyonlarca kişi çıkmaktadır. Bu milyonlarca kişi arasında arkadaşınızı bulmanız pek de mümkün olmayacaktır. Hele ki arkadaşınızın profil resminde kendi profil fotoğrafı yer almıyorsa arkadaşınızı bulmanız imkansızdır.

İşte bu nedenle Instagram’ın geliştirdiği senkronizasyon ve ilişkilendirme sistemi sayesinde Facebook ve Instagram hesaplarımızı birbiri ile ilişkilendirebiliyoruz. İlişkilendirdiğimiz Facebook ve Instagram hesaplarımız otomatik olarak Facebook arkadaşlarımızı Instagram’da bulup bize önermektedir. Aynı zamanda hesabımızı yine açtıysak arkadaşlarımızı karşımıza getirtip anında takip sistemi ile takip etmektedir. Tabii bu takip etme olayı sizin onayınız olmadan gerçekleştirilemez.

Instagram’da veya Facebook’ta takip ettiğiniz veya arkadaşınız olan kişilerin diğer sosyal medya mecralarında bulunmasını istiyorsanız: mesela Instagram’a kaydolurken Instagram hesabınızı Facebook hesabınız ile açmanız gerekmektedir. Peki Instagram hesabını Facebook hesabınız ile açmadığını zaman Facebook arkadaşlarımızı nasıl bulabilirsiniz?

Facebook Arkadaşlarınızı bulmanız için birçok yöntem mevcuttur. Bu işlem hem Android ve iOS hem de masaüstü bilgisayar ile mümkündür. Sizlere Instagram hesabınızdaki veya Facebook hesabınızdaki kişileri nasıl ilişkilendirebilirsiniz en kolay yoldan söyleyeceğiz.

Facebook’taki arkadaşlarımızı bulmak için;

Öncelikle Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra Instagram hesabımızı profil bölümüne geliyoruz. Profil bölümüne geldikten sonra Instagram hesabınızı sağ üst bölümünde üç nokta görünecektir. Bu görünen nokta seçenekler olarak adlandırılır. Üç noktaya tıkladıktan sonra karşımıza bir seçenekler yani ayarlar ekranı gelecektir. Ayarlar ekranı ile karşımızda Twitter / Facebook ve diğer sosyal medya mecralarının butonları çıkacaktır. Gelen bu sosyal medya mecra butonlarından Facebook’a tıklıyoruz. Eğer Facebook profiliniz herkese açıksa Facebook adresine giriş yapmanız gerekecektir. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra size arkadaş listenizi gösterecektir. Bu arkadaş listenizden tümünü seçip takip edebilir, aynı zamanda tek tek seçenek de ekleyebilirsiniz. Bahsettiğimiz bu Instagram ilişkilendirme sistemi yani arkadaşlarımızı çekme sistemi diğer sosyal medya mecralarında arkadaşlarınızı kendi Instagram hesabınıza çekmenize yardımcı olmaktadır.

Instagram Facebook Arkadaşlarım

Bu sistem sayesinde arkadaşlarınızı diğer sosyal mecralarda daha kolay bir şekilde bulup aynı zamanda takip arkadaş veya herhangi bir şey yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızı kolay bulmanız size zaman kazandırır. Dediğimiz bu ilişkilendirme sistemi sadece Facebook veya Twitter gibi yerlerde kalmayıp WhatsApp, Instagram, Facebook, Twitter, Tumblr gibi yerleri’de kapsamaktadır.

Facebook Arkadaşlarınızı Instagram’dan Bulmak

Tüm bu sosyal medya mecralarının hizmet ettiği nokta bahsettiğimiz ilişkilendirme noktasıdır. Bunun dışında Instagram’a Facebook, WhatsApp, Twitter, Tumblr gibi yerlerden ilişkilendirme yani arkadaşlarınıza çekmekle kalmayıp aynı zamanda telefon rehberinizdeki kişilerin Facebook, Twitter ve Instagram’ı var mı kontrol edebilirsiniz. Tabii bu WhatsApp aracılığı ile olmaktadır. Arkadaşlarımızı takip edebilmek için kişi bulma sistemi nasıl işler peki hiç düşündünüz mü?

Yukarıda sizlere Android ve iOS cihazlar için nasıl arkadaşlar bulunur bahsettik. Eğer dediğimiz yöntemi yaparsanız Instagram otomatik olarak güvenli senkronizasyon yani aktarma işlemi yapacaktır. Bu size herhangi bir güvenlik açığı getirmez. Instagram keşfet özelliği sadece yeni arkadaşlar getirmekle kalmaz Bizlerin önerilenler kısmına’da yeni arkadaşlar eklemektedir.

Ayrıca Instagram Yılbaşı Filtreleri yazımıza göz atarak yeni yıl filtrelerine’de göz atabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan