Instagram Hikayemi Görenler Nasıl Sıralanıyor?

Instagram Hikayemi Görenler Nasıl Sıralanıyor?

Merhaba instagram’ın hikayeler özelliğini çok sık kullanan arkadaşlarımız, bugün instagram’ın şu daha tazeliğini yeni yitiren hikayem özelliğinin sıralamasının neye göre, kime göre, nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Bu konuda yaptığımız araştırmalarda kullanıcılar bu kişiler neye göre sıralanıyor yahu, bu ilk izleyen kişi mi oluyor gibi soruların cevabını sizlere vereceğiz.

İnstagram’da paylaşmış olduğunuz hikayenin görüntüleyenler sırasına baktığınızda birçok kişi ile karşılaşabilirsiniz, peki ya bu kişiler neye göre sıralanır der iseniz de araştırmalar yaptık bu kişilerin sıralamasını;

İlk izleyen kişi veya son izleyen kişi diye bir sıralama değildir.
Yeni takipçim veya eski takipçi diye bir sıralamada mevcut değildir.

Sıralamalar sizin karşı taraf ile etkileşiminize bakmaktadır, eğer siz karşı tarafın profiline çok giriyorsanız, resimlerini veya videolarını sürekli beğenir iseniz veya o kişinin gönderilerine yorum yapıyorsanız. Aynı şekilde karşı taraftan’da bu şekilde bir etkileşim mevcut ise o kişi yukarıda çıkmaktadır.

Bu konu hakkında çoğu insan yanlış bilgi ile karşılaşmakta o yüzden buna bir açıklık getirdiğimizi düşünüyorum, başka sitelerde yer alan ilk görüntüleyen en üstte çıkıyor yargısına sakın kapılmayın onlar yanlıştır, yukarıda belirttiğimiz gibi etkileşime göre bir sıralama mevcuttur.

İnstagram’da hikayemi görüntüleyen kişilerin sırasına herhangi bir müdahale manuel olarak yapmak mümkün değildir, ancak o kişiyi sürekli olarak ziyaret ederek ve beğeni / yorum yaparak daha yukarı bir sırada çıkmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram hikayem özelliği ile alakalı bir diğer yazımız olan İnstagram Hikaye İndirmek – 2017 başlıklı yazıdan’da hikaye indirme işleminin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan