Instagram Hikayeme Link Ekleme

Instagram Hikayeme Link Ekleme

Merhaba instagram’ın hikayeci dostları, eğer bir kullanıcının bir blog adresi veya farklı bir dalda mevcut internet sitesi var ise bu internet sitesinin reklamını sosyal medya ağlarında yapmak ister, ve bu onun doğal hakkıdır. Bu hak ile birlikte kullanıcılar doğal hit almaları dışında birde sosyal medya ağlarından gelen hit yani kullanıcılar vardır. Bu kullanıcılar oradan gelerek siteyi ziyaret ederler ve o siteyi beğendikçe bir daha favorilerine ekleyerek daha sonra ziyaret ederler.

Instagram Hikaye Link Nasıl Eklenir?

Instagram’da hikaye sistemi sayesinde artık kullanıcılar bloglarına link ekleyebilir hale geldiler. Peki bu işlemi nasıl yapacağız diyenler için;

Öncelikle bu işlemi yapabilmek için hesabınızın mavi tik veya şirket hesabı olması gerekiyor. Bu işlemi normal kişisel hesabınızdan yapmak mümkün değildir.

Eğer bu tarz bir profile sahip iseniz işlem için ilk olarak hikayem özelliği ile birlikte bir resim, video ya da boomerang çekimimizi yapıyoruz. Yaptıktan sonra ise hikaye düzenleme alanından parmağımızı yukarı doğru kaydırıyoruz. Bu alanda çıkan “url” bölümünü seçiyoruz ve buraya blogumuzun veya o resimde insanların nereye gitmesini istediğiniz internet adresini yazıyoruz.

İnstagram Hikaye'ye Link Nasıl Eklenir?

İşlem bu kadar, bundan sonra hikayenizi paylaşabilirsiniz.

Eğer instagram’da linkli bir şekilde hikaye paylaşmışsanız bu hikayenin linkini karşı taraftakiler, yukarıdaki resimde olduğu gibi “diğerlerini gör” yazısına tıklamaları gerekiyor veya bu işlem için parmaklarını hikaye üzerindeyken yukarı doğru ittirmeleri yeterlidir.

Bu işlem sonrası instagram sizi o url adresine yönlendiriyor ve o sayfayı gezinebiliyorsunuz, hemen instagram’a geri dönmek istersenizde sol üst tarafta bulunan çarpı ikonuna tıklamanız yeterlidir.

Bu sayede internet siteniz var ise link koyarak sitenize daha fazla kullanıcı çekebilirsiniz.

Ayrıca instagram’ın henüz yeni eklenen özelliğini şu linkten inceleyebilirsiniz: İnstagram Konum Hikayeleri Kullanımı

Yorum Yap
0 Yorum yapan