Instagram Hikayeme Eski Resimleri Ekleme

Instagram Hikayeme Eski Resimleri Ekleme

Bildiğimiz gibi İnstagram hikaye adlı yeni bir özellik getirdi. Bu yazımızda hikaye nasıl eklenir sorusunu cevaplayacağız. İnstagram bu özellik için Snapchat’ den esinlenmiş olmasına rağmen Snapchat’ deki birçok özelliği bulundurmuyor. İnstagram hikayelerini öne çıkartan şey ise Snapchat’ de bulunmayan eski fotoğraf ve videoları yükleme özelliğini barındırması. İnstagram hikayelerine eski video ve fotoğraf ekleme bu yeni özelliğin en çok merak edilen yanlarından birisi. Bunun nasıl yapılacağı İnstagram tarafından açıklanmadı. Anlatacağımız yöntemle oldukça kolay bir şekilde İnstagram hikayelerine eski fotoğraf ekleme ve İnstagram hikayelerine eski video ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hikayeyi eklemek için ana sayfada sol üst köşeye tıkladığınız zaman kamera açılacaktır. Bu ekranda eski fotoğraf ve videoları eklemek için ekranı aşağı doğru çektikten sonra hikayenize eklemek istediğiniz fotoğraf veya videoyu seçebilirsiniz. Bu aşamada fotoğraf ve videolarınıza yazılar yazabilir ve şekiller çizebilirsiniz. Fakat fotoğraf ve videolarınızın son 24 saat içinde çekilmiş olması gerekmektedir.

İnstagram Hikayeler Eski Resim Ekleme

Instagram’a Eski Video Ve Fotoğrafları Ekleme

Daha önceden çekilmiş fotoğraf veya videolarınızı çeşitli yollarla İnstagram hikayelerinize ekleyebilirsiniz.

  • Eklemek istediğiniz fotoğrafı screenshot aldığınızda son 24 saat içinde çekmiş olduğunuz fotoğraflar arasında yer alacaktır.
  • Eski video veya fotoğrafı instagram hikayenize eklemenin bir diğer yolu ise fotoğraf veya videoyu kopyalayıp telefonunuzdaki başka bir klasöre yapıştırmaktır.
  • İnstagram hikayelerinize eski video ve fotoğraf eklemenin üçüncü yöntemi ise internetinizi kapattıktan sonra İnstagram da paylaşım kısmına gelerek video veya fotoğrafı düzenle dedikten sonra paylaşmak olacaktır. İnternetiniz kapalı olduğu için video ve fotoğrafınız paylaşılmayacaktır. Fakat telefonunuza kaydedilecektir.

İnstagram Galeriden Hikaye Ekleme

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak instagram hikayelerinize eski ve video ve fotoğrafları kolaylıkla yükleyebilirsiniz. İnstagram hikayelerine eklediğiniz video ve fotoğraflar paylaştığınız andan itibaren tüm takipçilerinizin ana sayfalarının en üst kısmında yer alacak ve aradan 24 saat geçtikten sonra kendiliğinden otomatik olarak silinecektir. Paylaştığınız hikayenin üstüne tıkladıktan sonra en alt kısımda kaç kişinin ve kimlerin izlediğini görebilirsiniz.

İnstagram’da hikaye göndermeyi bilmiyorsanız; İnstagram Hikaye Nasıl Gönderilir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan