Instagram Hikayeleri Bilgisayardan İzleme

Instagram Hikayeleri Bilgisayardan İzleme

Merhaba hikaye özelliğini doya doya kullanmayı seven dostlar, Instagram’ın nimetlerinden neredeyse her gün söz etmekteyiz, gün geçmiyor ki tekrardan bir Instagram yazısı ile sizlerle karşı karşıyayız. Instagram’ın aslında bir mobil uygulama ile birçok özelliğini kullandığımızı biliyoruz, ancak yeni gelen bazı özelliklerin neden bilgisayar üzerinden’de yapılamayacağını düşünelim ki. Son gelen güncellemeler ile birlikte Instagram pek fazla internet sitesine yatırım yapmıyor ya da güncelleme yapmıyor diyebiliriz. Hep uygulama tarafına önem veren Instagram, yeni eklenen hikayeler özelliğinde’de aynı durumu bizlere yansıttığını maalesef gözler önüne sermekte.

Ancak hikayeler özelliği instagram’ın resmi olarak sitesinde olmasa da bizler hikayeler özelliğini bir eklenti sayesinde rahatlıkla izleyebilmekteyiz, hatta ve hatta o hikayeleri bilgisayarımıza dahi indirebiliyoruz. Gelin bu eklentinin nasıl kurulduğuna ve ne gibi yararlar sağladığına bakalım…

Instagram hikayelerini bilgisayarınız üzerinden görüntülemek istiyor iseniz sizin için çok güzel bir eklenti sunuyoruz. Herkesin rahatlıkla herhangi bir sıkıntı yaşamadan kullandığı bu eklentinin ismi IG Story, ancak bu eklentiyi yükleyebilmemiz için bir chrome tarayıcıya ihtiyaç duymaktayız.

Tarayıcımız Chrome ise eklentimizi şu linkten indirebilirsiniz: Chrome IG Story

Eklentiyi tarayıcımıza yükledikten sonra işlem neredeyse bitmiş oluyor,

Şimdi tek yapmanız gereken şey instagram internet sitesinden hesabınıza giriş yapmanız,

Giriş yaptıktan sonra aşağıda’da görebileceğiniz gibi eklentinin geldiğini ve tıklayarak hikayeleri izleyebileceğinizi göreceksiniz.

İnstagram Hikaye İzle

Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Instagram’da hikayeleri indirmekte bu eklenti sayesinde çok kolay, eğer hikaye bir fotoğraf ise mause (fare) ile sağ tıklama yaparak resmi farklı kaydet diyebilirsiniz, eğer hikaye video ise, izlerken de göreceğiniz gibi sağ altta bulunan indir ikonuna tıklamanız yeterli oluyor. Ayrıca hikayeyi indirirseniz karşı tarafa herhangi bir uyarı bildirimi gitmemektedir, rahatlıkla indirebilirsiniz.

Örn: İnstagram Hikaye İndirme

Instagram Hikayeleri Görüldü Bildirimi Kapatma

Instagram hikayelerini izlediğiniz taktirde karşı tarafa görüldüğüne dair bildirim gitmez ancak hikayeyi görüntüleyenler kısmına göz atar ise orada kullanıcı adınız gözükecektir.

Instagram Bilgisayardan Hikaye Atma

Instagram’a bilgisayar üzerinden hikaye atmak şuanda mümkün değildir, ileride böyle bir eklenti veya güncelleme gelir ise sizlere hemen bildireceğimizden şüpheniz olmasın.

Ayrıca benzer konumuz olan Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır isimli konumuza’da bakmadan çıkmayın. 🙂

Yorum Yap
0 Yorum yapan