Instagram Hikaye Yakınlaştırma

Instagram Hikaye Yakınlaştırma

Instagram’da her gün hikaye üzerinden yeni paylaşımlar yapabilirsiniz, veya paylaşım yapmasanız dahi arkadaşlarınızın paylaşımlarını izliyorsunuz bu durumda bazı paylaşılan resim veya videoları zoom yaparak yakından bakmak istediğiniz olmuş olabilir ancak bu işlemi nasıl yapılacağını bulamadınız mı gelin şimdi sizlere yakınlaşma işleminden biraz bahsedelim.

Instagram’ın hikayem özelliğinde zoom yapma gibi bir sistem şuanlık mevcut değildir, ileride gelir mi sanmıyoruz ama eğer gelecek ise ilk olarak biz sizlere haber vereceğiz, ancak illaki böyle bir özellik yok diye zoom yapmayacak mıyız diyorsanız tabi kide hayır, biz zoom yapmak için telefonumuzun ekran görüntüsü alma aracını kullanacağız. Yakınlaştıracağımız Instagram hikayesini açıyoruz ve o hikayenin yakınlaşmak istediğimiz yerinde telefonumuzun ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basarak ekran görüntüsü alıyoruz, bu sayede almış olduğumuz ekran görüntüsünü telefonumuzun galerisine düşüyor ve galerimiz’den bu fotoğrafı açıyoruz.

Fotoğrafı açtıktan sonra istediğimiz zoom işlemini iki parmağımızı yakınlaştırıp uzaklaştırarak ayarlayabiliyoruz, bu sayede istediğimiz resim ve videonun anlık karesini büyütmemize olanak sağlanıyor.

Instagram Hikaye Yakınlaştırma

Instagram’ın zoom özelliğini yukarıda göstermiş olduğumuz şekilde manuel olarak yapabiliyoruz, ancak ben bu işlemi sevmedim derseniz ufak bir araştırma yaparak marketiniz üzerinden hikaye yakınlaştırma ile alakalı uygulamalarda bulabilir ve bu sayede Instagram hikaye yakınlaştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz, ama unutmayın ki ek bir uygulama yerine bu işlemleri manuel olarak gerçekleştirmek daha güvenli olacaktır.

Bu bilgiden sonra şimdi sizde’de olabilecek diğer sorunumuzun çözümünü okuyabilirsiniz: Instagram Yüz Filtreleri Çıkmıyor

Yorum Yap
0 Yorum yapan