Instagram Hikaye Süresi Ne Kadar?

Instagram Hikaye Süresi Ne Kadar?

Instagram hikaye süresi ile alakalı öğrenmek istediğiniz bilgileri bu makale sayesinde öğrenebilirsiniz. Instagram hikaye süresini öğrenerek artık daha düzenli video veya fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.

Instagram hikaye özelliğini getirmesi ile birlikte, neredeyse bir zamanlarını sürekli olarak Instagram hikayeleri ile alakalı güncellemeler yapmakla geçirdi. 2020 yılına geldiğimizde ise Instagram hikaye süresi ile alakalı öğrenmek istediğiniz süreler ortaya çıktı. Çünkü insanlar bir video çekecekler ancak tam bir şey söylemek istediklerinde bu video kesildiğinde ortaya çokta güzel bir görüntü çıkmıyor ya da video pek anlaşılmadan kesilmiş oluyor. Bu yüzden bu yazı ile birlikte 2020 Instagram hikaye süresi kaç saniye öğreneceğiz.

Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniyedir?

Instagram hikaye süresi kaç saniye diye soran kullanıcılar için bu süre Instagram ekibi tarafından 15 saniye olarak ayarlanmıştır, ayrıca Boomerang sistemi ise 6 saniye olarak görüntülenmektedir. Bir fotoğraf paylaşımını hikayenizde yapmış iseniz hikayenize bakan kullanıcılar tıklama işlemini gerçekleştirmez ise sizi 6 saniye boyunca görecektir. Ayrıca ekranı basılı tutturan kullanıcılar bu durumda hikayenizi dondurarak daha fazla süre görüntüleyebilirler.

Instagram Süreleri Şu Şekilde Gösterilebilir;

  • Instagram Hikaye Video Süresi: 15 Saniye
  • Instagram Hikaye Fotoğraf Süresi: 6 Saniye
  • Instagram Boomerang Süresi: 6 Saniye
  • Instagram Hikaye Süreleri: 6 Saniye (Genel olarak tüm özellikler, video hariç)

Instagram hikaye süreleri bu şekilde ayarlanmıştır, peki Instagram hikaye süresini arttırma ile alakalı bir yöntem mevcut mu? sorusunun cevabınıda şöyle verebiliriz;

Instagram Hikaye Süresini Arttırma Yöntemi

Instagram hikaye süresi arttırma ile alakalı bir bilgi arayan kullanıcılar hikaye süresi arttırmayı şu yöntem ile yapabilirler, örnek vermek gerekirse telefonları yardımları ile birlikte çekmiş oldukları 2 dakikalık videoyu Instagram Story yeni Instagram hikaye bölümünde paylaşamıyorsanız Story Splitter programı sayesinde bu işlemi basitçe halledebilirsiniz.

Hatırlatma: Video yerine yazı paylaşmak isterseniz; Instagram Hikaye Yazı Paylaşma makalemize bakmayı unutmayın.

Instagram video süresi kesme işlemi ile yapılan bu yöntem ile 2 dakikalık videoyu 15 saniyelere bölerek bunu Instagram hikayeye uygun hale getirebiliyorsunuz, kesilen her videoyu ayrı ayrı Instagram uygulaması üzerinde hikayede böylelikle paylaşabilirsiniz.

Bilgilendirme: Yukarıda paylaşılan programın sitemiz ile alakalı hiçbir sponsorluğu bulunmamaktadır, programda oluşabilecek sorunlardan sitemiz sorunlu değildir. Ayrıca aldığımız bilgiye göre program 30 saniye üzeri videolarda ek ücret istediği yönünde, buna benzer farklı bir uygulamayı telefonunuzun mağazası üzerinden bakabilirsiniz.

Instagram video kısaltma sayesinde artık video süresini bir nevi arttırmış olacaksınız ve ayrı ayrı paylaşımlar ile Instagram hikaye süresi 15 saniye yerine böldüğümüz için artacaktır. (Artmadan kasıt birden fazla hikaye paylaşımına dağılacaktır.)

Instagram hikaye süresi hakkında kafanıza takılan soruları bizlere aşağıdan iletmeyi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan