Instagram Hikaye Silme İşlemi

Instagram Hikaye Silme İşlemi

Merhaba Hikaye Severler, bugün sizlere konumuz olan instagram hikayeleri bölümünden bir konu ele almak istedik. İnstagrama henüz taze eklenen bir özellik diyebileceğimiz instagram hikayeler özelliğinde hikaye nasıl silinir sizlerle paylaşacağız, zaman zaman yeni değişiklikler gelmesiyle değişiklik yaşanan sosyal medya uygulamasında, hikaye özelliğiyle daha’da kullanıcı sayısını arttırdı. Hikayem özelliğinde paylaştığımız hikayeyi nasıl sileriz diyenler için ise konumuza geçebiliriz.

İnstagram’a 2016 yılı sonlarında katılan sosyal medya ağlarından olan snapchat’in bir benzeri eklenti diyebiliriz. Eklenti dememizde ki amaç instagram’daki özelliklerin durması ve ona yeni özellik katılması. Bu sayede insanlar instagram’da sadece resim veya video paylaşımı değilde aynı zamanda anlık olarak çekebilecekleri video veya fotoğraf karelerini’de çekip hikaye olarak paylaşabiliyorlar.

İnstagram’da yeni eklenen özelliklerden olan hikayem özelliğinde yeni bir fotoğraf veya video paylaşımı yapmayı öğrenmek isterseniz: Instagram Hikaye Nasıl Gönderilir? isimli yazımızı inceleyebilir ve tüm detayları öğrenebilirsiniz.

İnstagram hikaye özelliğinde paylaştığınız bir hikayeyi silmek isterseniz öncelikle instagram hesabımıza giriş yapıyoruz, sonra çekmiş olduğumuz hikayemize tıklıyoruz;

İnstagram hikaye sil

Hikayemiz açıldığında birden fazla ise sadece silmek istediğimiz hikayeyi bulup, o hikaye üzerinden sağ altta bulunan üç nokta işaretine tıklıyoruz.

instagram hikayemi nasıl silerim

Üç nokta işaretine tıkladığımızda karşımıza yeni bir pencere çıkacak, buradan “sil” seçeneğini seçmeniz gerekmekte.

instagram hikayemi silmek istiyorum

Sil butonuna tıkladıktan sonra karşımıza yeniden bir uyarı penceresi çıkacaktır, burada bu hikayeyi silmek istediğinize emin misiniz diye tekrar yanlış tıklamalara karşı bir uyarı niteliğinde çıkmakta, eğer o anda hikayeyi silmek isteğinden vazgeçerseniz, vazgeç butonuna tıklayın. Ama yok abi ben kararlıyım bu hikaye buradan kalkacak derseniz de tekrar sil seçeneğine tıklamanız yeterli.

instagram hikaye silme

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hikayeniz tamamen silinmiş yani kalkmış oluyor, kaldırdığınız andan itibaren bir daha kimse sizin hikayenizi göremeyecektir.

İnstagram’da hikaye silmeyi size gösterdik, peki ya yanlışlıkla hikayesini silenler veya başka birisi tarafından bilerek silinen hikayeyi geri getirmemiz mümkün mü diye soranlar olursa, maalesef bu işlem yapıldığında hikayeniz bir daha geri gelmeyecektir. Ancak hikayenizi telefona kaydetmiş iseniz bu hikayenizi tekrardan paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan