Instagram Hikaye Paylaşımına Resimli Yanıt Verme

Instagram Hikaye Paylaşımına Resimli Yanıt Verme

Instagram’ın henüz tap taze olan özelliği Instagram hikaye paylaşımına yapılan resimli yanıt verme özelliği sayesinde insanlar artık arkadaşlarının paylaşmış olduğu hikaye paylaşımlarına alıntı yapılacak şekilde küçük resim olarak yanıt verebiliyorlar.

Aslında bu özelliğin ismi Instagram Remix olarak duyurulsa’da insanlar bunu bilmediğinden dolayı biz başlık olarak hikaye paylaşımına resimli yanıt verme olarak koymak istedik, peki bu özelliği nasıl kullanacağınız öğrenmek istiyorsanız gelin hem görsel hemde açıklama olarak devam edelim.

Instagram’ın remix özelliği Ekim 2017 tarihi ile karşımıza çıkan hikaye bölümü özelliklerinden bir tanesidir. Eğer arkadaşınız veya takip ettiğiniz bir hesap hikaye paylaşımı yapmış ise ve siz bu paylaşıma cevap vermek yani mesaj göndermek istiyorsanız Instagram remix özelliği sayesinde bu hikaye’ye kendinizi veya telefonunuzda yer alan bir resim ile kolaj şeklinde yaparak aşağıda yer alan görsel gibi karşı tarafa mesaj gönderebilirsiniz.

Instagram Hikaye Resimli Cevap Gönderme

Bu sayede arkadaşlarınız ile eğlenceli fotoğrafları kendi aranızda gönderebilir ve kahkaha atabilirsiniz. Özelliğin kullanımı ise çok basit;

Instagram Remix Resimli Cevap Gönderme

Instagram remix özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle istediğiniz hangi hikaye’ye bu işlemi yapacaksanız açmanız gerekiyor, daha sonra hikaye bölümü açık iken sol aşağıda yer alan “kamera” ikonuna tıklamanız yeterli. Bu sayede artık o hikayeye remix özelliği sayesinde cevap gönderebilirsiniz. İsterseniz o anlık fotoğrafınızı çekin, isterseniz telefonunuzdan resim seçin ve düzenleme yaparak yukarıdaki gibi değişik çizgiler ekleyebilirsiniz. Düzenlemenizi yaptıktan sonra ise aşağıda yer alan “Gönder” butonuna tıklamanız yeterli, bu sayede göndermiş olduğunuz görsel karşı tarafın “dm” klasörüne düşecek ve sayede o görebilecektir. Karşı tarafta aynı şekilde size geri cevap gönderebilir.

Eğer remix özelliğine ulaşamıyorum derseniz, bunun nedeni karşı tarafın hikaye’ye yanıt verme özelliğini kapatmış olabileceğinden kaynaklanmaktadır. Eğer bu özelliğin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız; Instagram Hikaye Yorum Kapatma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan