Instagram Hikaye Kişi Etiketleme

Instagram Hikaye Kişi Etiketleme

Merhaba sosyal medyadan kopamayan dostlar, İInstagram’ın hızlı gelişmesiyle birlikte yeni özelliklerin gelmeside bitmek bilmiyor. Bu özelliklerden en son çıkanlar arasında yer alan hikaye özelliğini artık kullanmayanımız yoktur diyebiliriz. Ancak bu özelliği bazı kullanıcılarda hiç hoş bulmamakta, gerek snapchat’ten çalıntı olduğu için gerekse sürekli olarak uygulamanın kendilerine zaman kaybı yaşattığı için bu özelliği kapatmak isteyen kişilerde mevcut.

Ancak bu özelliği beğenen kişilerde günde en az 1 tane hikaye atmakta, anlık veya daha önceden çekilmiş bir fotoğrafı paylaşabildiğiniz uygulamada isterseniz hikaye içerisine kişide ekleyebiliyorsunuz. Yani herhangi bir arkadaşınızı hikayenizde etiketleyebilirsiniz, gelin bu işlemin nasıl yapılacağına hep beraber bakalım;

Instagram hikaye özelliği yeni eklenen bir özellik ve burada normal resim veya videolarınızı paylaşabiliyorsunuz, tek farklılık bu paylaşımınız “24 saat sonra silinmekte.”

Instagram Hikaye Kişi Nasıl Etiketlenir?

Instagram’da hikaye özelliğine isterseniz arkadaşlarınızı etiketleyerek bir resim veya video paylaşabiliyorsunuz, bu özelliği yapmanızda oldukça basit bir şekilde.

Öncelikle uygulamamızı açıyoruz ve hikaye paylaşma ekranını açıyoruz,

Daha sonra çektiğimiz veya seçtiğimiz fotoğrafta sağ üstte bulunan “Aa” ikonuna tıklayarak yazı yazıyoruz,

Bu alanda “@” işareti koyarak (örnek aşağıda) kullanıcı ismini yazıyorsunuz,

Ve işlem bu kadar, bu sayede arkadaşımızı hikaye’de etiketleyebiliyorsunuz.

Not: Etiketlediğiniz arkadaşınıza DM üzerinden ekledi diye bildirim gitmekte.

Instagram Hikaye Bildirimi Geliyor Mu?

Instagram’da eğer arkadaşınız sizi etiketlemiş ise size bildirim gelmektedir. Aynı şekilde sizde bir kişiyi etiketlediğiniz’de o kişiye bildirim gidecektir.

Ayrıca Instagram Aynı Anda Birden Fazla Fotoğraf Paylaşma konumuzu’da incelemeyi unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan