Instagram Hikaye Kaydetme

Instagram Hikaye Kaydetme

Merhaba Galeri Sever Dostlar: Şimdi sizlere hikaye özelliğinin nimetlerinden olan kaydetme özelliğinden bahsedeceğiz, hızla gelişmekte olan sosyal medya ağı instagram’da hikayem bölümü eklendiğinden bu yana durmak bilmiyor, sürekli olarak güncelleme gelmekte. Hikayem özelliğini kullanan milyonlarca insanlardan biride sizsiniz ve telefonun kamerası yerine bazen direk olarak instagram hikayemden resim veya video çektiğiniz oluyordur. Hatta aman ne oradan çekip oraya atacağım al işte direk çek at gibi sözcüklerde kullandığınız oluyordur, hele telefonunuz yavaşsa aman diyeyim uğraşmaya gerek yok, instagram’dan çekin telefonunuza kaydedersiniz, gelelim bu kaydetme işleminin nasıl yapıldığına.

İPUCU: Eğer hikayem özelliğinde yer bildirimi yapmayı bilmiyorsanız: İnstagram Hikayem’e Yer Bildirimi Nasıl Eklerim? isimli konumuza bakabilirsiniz.

İnstagram hikaye kaydetme özelliği, telefonunuzdan değilde instagramın kendi kamerasından çekmiş olduğunuz fotoğraf ya da videonun telefonunuzun galerisine kaydetme yani indirme işlemidir.

İnstagram hikayemi neden kaydetmeliyim ki diyen de olacaktır aramızdan, onlara neden kaydetmeleri için bir kaç şey söyleyebilirim, atıyorum bir sinemaya gittiniz veya bir futbol maçı öncesi instagram kamerasından bir resim çekindiniz ve bunu instagram hikayenize attınız, bu hikayeyi kaydetmemeniz durumunda bir gün sonra o fotoğraf kaybolmakta ve o anı kafanızda hatırlasanız dahi resim olarak bir kanıt veya hatıranız olmayacaktır. Hatıra kalmasını istiyorsanız hikayenizi kaydetmeniz’de yarar var.

İnstagram’da hikayenizi kaydetmek istiyorsanız öncelikle çekmiş olduğunuz hikayeyi ana sayfanıza gelerek açıyorsunuz.

Daha sonra karşınıza gelen hikayenizden sağ altta bulunan üç nokta seçeneğine basıyorsunuz.

instagram hikaye indirme

Hup diye çıkan pencereden kaydet seçeneğine tıklayın.

instagram hikaye kaydet

Burada tek bir hikayeniz var ise direk telefonunuza indirecektir, ama birden fazla hikaye paylaşmış iseniz bu hikayelerin hepsini bir video olarakta telefonunuza kaydetmeniz mümkün. Onun için ise altta bulunan “hikayeyi kaydet” butonunu kullanmak.

instagram hikaye kaydetme işlemi

İnstagram hikayemi attım ve aradan 1 gün geçti ben hikayemi kaydetmeyi unuttum diyorsanız bunun çözümü için 2 yöntem var. Eğer bir arkadaşınız o resmi kaydetmiş ise o arkadaşınızı bulup ondan resmi alabilirsiniz, 2. bir yöntem ise başka arkadaşınızda aynı veya benzer resmi sizden birkaç saat sonra atmış ise o resim hala hikaye’de yer alabiliyor olabilir, inceleyin derim. 🙂

Yorum Yap
0 Yorum yapan