Instagram Hikaye Gönderme

Instagram Hikaye Gönderme

Sosyal medyanın gücü bir hayli fazla, Instagram’a gelen yeni bir özellik sayesinde aynı Snapchat’te olduğu gibi hikaye atma özelliği geldiğini görmüş veya duymuşsunuzdur. Bu özellik çıktığı anda bir hayli snapchat benzeri, snapchat çakması, Snapchat’ten çalmışlar gibi sözler haykırıldı, sosyal medya bir anda çalkalandı diyebiliriz. Ama gün geçtikçe bu olaylar daha az konuşulmaya başlandı ve snapchat’in kullanıcı sayısında birazda olsa düşüş yaşandı, nedeni ise çoğunluk ile yer kaplaması ve telefondan hikaye kasması görünse de Instagram’ın bu özelliği stabil şekilde kolayca eklenmesi olarakta görünmekte. (Kolay eklemek varken neden dona dona eziyet çekerek ekleyelim değil mi) Peki ya snapchat’ten alınan bu özellik Instagram üzerinde nasıl kullanılır size onu göstermek istiyoruz.

Instagram Hikaye Nereden Atılır?

Öncelikle Instagram üzerinde hikayeler bölümünü kullanabilmeniz için “Instagram uygulamanızı” son sürüm olarak güncelleyin. Güncellediğiniz Instagram uygulamanıza girin ve sol üst köşede ufak bir artı iconu göreceksiniz. O icona tıkladıktan sonra kameranız açılacak ve aynı Snapchat’te olduğu gibi tek tıklama ile fotoğraf çekebilir veya yuvarlak butona uzun süre basma işlevi ile videonuzu çekebilirsiniz.

Ayrıca dün veya başka bir gün çektiğiniz önceki resimleri paylaşmak için ise, kamera açıldığı bölümde parmağınızı yukarıdan aşağıya doğru sürükleyin. Bu sürükleme işlemini yaptıktan sonra ekranınızın üstüne daha önceki çektiğiniz resimler ve videolar yer alacaktır, buradan yüklemek istediğiniz video veya resmi seçerek üzerine yazı veya başka bir şey ekleyebilir veya direk olarak mavi butona tıklayarak paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikaye Paylaşma

Instagram Hikaye Üzerine Yazı / Çizgi Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikayem bölümüne bir resim veya video yükleyeceksiniz lakin yükleme işleminde fotoğrafınızın veya videonuzun üzerine yazı ya da çizgiler eklemek istiyorsunuz, bu yöntemi yapmak çok basit. Öncelikle Instagram hikaye paylaşmak için artı ikonuna tıklıyoruz ve resim veya videomuzu çekiyoruz. Çektikten sonra ekranımızın sağ üst köşesine “fırça ve aa” işareti çıkmakta. Fırça iconuna tıklayarak paylaşımınızın üzerine çizgiler ve şekiller yaparak ekleyebilirsiniz, aa iconu ise yazı yazmanıza yaramaktadır. Aa iconuna tıklayın ve istediğinizi yazın.

Instagram Hikaye Düzenleme

Instagram Hikayemde Ekran Görüntüsü Bildirimi Gider Mi?

Instagram üzerinden başkalarının hikayelerini izlediğinizde herhangi birinde ekran görüntüsü aldığınızda karşıdaki kişiye bildirim gitmemekte. Sadece DM üzerinden atılan hikayelerde karşı tarafa bildirim gitmekte. Bu yüzden istediğiniz kadar ekran görüntüsü almakta özgürsünüz!

Instagram Hikaye Süsleme

Instagram Hikayem Ne Kadar Süre Görünür?

Instagram hikaye paylaşımınızın ne kadar süre kaldığınızı siz ayarlayamamaktasınız. Sabit olarak “24 saat” yani 1 gün sonra hikayeniz tamamen silinmekte.

Instagram Hikaye İzleme

Instagram Hikayemi Kimler Görmüş?

Instagram’da paylaştığınız hikayeyi kimlerin gördüğünü öğrenmek için sol üst köşede bulunan hikayem yazan yuvarlak alana tıklıyorsunuz, daha sonra karşınıza gelen hikayeniz ekranında parmağınızı yukarı doğru sürüklemeniz yeterli. Yukarı doğru sürüklediğinizde karşınıza sizin hikayenizi kimlerin gördüğü çıkmaktadır.

Instagram Hikayemi Kimler Görmüş

Ayrıca Instagram Gizli Profili Görme yazımıza’da göz atarak Instagram’da kapalı olan profildeki resim ve videoları görebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan