Instagram Hikaye Gizleme (İstediğiniz Kişi Göremesin)

Instagram Hikaye Gizleme (İstediğiniz Kişi Göremesin)

Merhaba Canlar, Instagram haberlerimiz gün gün artmakta, özellikle son gelen özellikler arasında yer alan Instagram hikaye özelliği ile Snapchat’in artış hızını düşürmeyi başaran ekip şimdi bu özelliği detaylandırmayı amaçlıyor. Ayrıca hikaye özelliğinin kullanımıyla ilgili bilgi almak isterseniz: Instagram Hikaye Nasıl Gönderilir? adlı konumuza göz atabilirsiniz. Hikayem özelliğine yeni yöntemler getiren Instagram ekibi bunlardan bir yenisini katarak Instagram’da paylaştığınız hikayelerin herkesin görmesini değilde sadece istediğiniz kişiye göstermenin yöntemini getirmiş durumda. Böylece hikayenizin gözükmesini istemediğiniz kişiyi seçerek hikayenizi o kişi kapatmış yani bir nevi gizlemiş oluyorsunuz. Şimdi gelelim bu işlemin nasıl yapıldığına bakmaya.

Instagram Hikayemi Herkes Görmesin

Instagram hikayemizin bazen herkese değil de şu kişiye gözükmesin dediğimiz oluyor, bunun nedeni ya o kişiye hitap etmediği için veya o kişi ile bu konu hakkında tartışmanızdan dolayı hatta hatta ailede biri olduğu için bu kişiye gözükmesin dediğimiz olmuştur. Ya da sadece tek kişiye gözüksün ki anlasın sadece onun için attım yani onu sevdiğimi veya onu belirttiğimi herkese gösterdim gibisinden olaylarda olmuyor değil.

Instagram Tek Kişiye Hikaye Göndermek

İnstagramın yeni gelmiş olan özelliğiyle instagramda herkesin görmesini tek tek gizlemeniz gerekiyor bu yüzden bu işlem sizin için vakit alabilir, tek bir kişinin kalmasını istiyorsanız atıyorum 300 takipçiniz var bunlardan 299’unuda engellemelisiniz ki sadece o bir kişi görsün. O bir kişinin göreceği de garanti değildir, yani ister bakar ister bakmaz ama hikayem bölümünde çıkar tabi kide.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır

Gelelim kuru fasulyenin faydalarına, instagram’da hikaye gizlemek için öncelikle bir hikaye paylaşıyoruz. (Bu işlemi ayarlar bölümünden paylaşmadan öncede yapabiliyoruz.) Hikayemizi paylaştıktan sonra sağ altta yer alan üç nokta kısmına tıklıyoruz. (1)

Daha sonra karşımıza çıkan ekrandan “hikaye ayarları” bölümüne giriyoruz. (2)

Bu bölümden “hikaye gizle” seçeneğine tıklayarak gizlenmiş kişileri görebilir veya yeni kişiler gizleyebilirsiniz. (3)

Şu kişiden hikaye gizle” yazısına tıklayın ve istediğiniz kişileri seçerek hikayenizi onlara karşı gizleyin. (4)

İnstagram'da Hikaye Gizlemek

İşlem bu kadar basit, şimdi yattığınız yerden kimler görmüş rahat rahat izleyebilirsiniz. 🙂

Yorum Yap
0 Yorum yapan