Instagram Hikaye Gif Nasıl Eklenir?

Instagram Hikaye Gif Nasıl Eklenir?

Instagram hikayem özelliği ile birlikte birçok kullanıcının göz bebeği haline geldi. İlk başlarda çok tartışmasından dolayı bir tedirginlik yaratsa da ilerleyen zamanlarda tüm kullanıcılar tarafından çok sevilen bir özellik haline geldi ve her gün düzenli olarak kullanan insanlar karşımıza çıkmakta. Ünlü ve ünsüz farketmeksizin insanlar anlık olarak gittiği yerleri veya kendilerine Instagram hikayeler özelliği ile birlikte paylaşabiliyorlar. Instagram hikayeler Özelliği ne sürekli olarak gelen güncelleme ile birlikte daha da güzel hale geliyor. Bunlardan son bir tanesi ise Instagram hikayeleri özelliğine eklenen gif desteği oldu. Instagram hikaye gif nasıl eklenir gibi sorular da bunlarla beraber arttı. Hikaye gif ekleme özelliğiniz daha yeni çıkmasına rağmen birçok Instagram kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı bile. Instagram gif ekleme nasıl yapılır bilmiyorsanız yazının devamında bununla ilgili sizlere hem görselli hem de sıralı bir şekilde anlatım yapacağız. Instagram Hikayem özelliğini kullanıcı sayısı da bir hayli artması ile birlikte gif destenin gelmesiyle birlikte de buna etki edeceğini düşünüyoruz. Instagram gir paylaşımını isterseniz hikayenin üstüne isterseniz alt tarafında koyun fark etmez istediğiniz şekilde oynatabiliyor ve gif’i sabitleyebiliyorsunuz. Gif denince akla oynayan değişik türdeki resimli paylaşımlar geliyor. Tabii ki bu paylaşımlar eğlence amaçlı yapılmış oluyor. Gelin şimdi Instagram hikayelere gif nasıl eklenir ona birlikte bakalım.

Instagram hikayemize girebilmek için yapmamız gereken işlemler sırasıyla İlk başta Instagram uygulamamızı Google Play veya App Store üzerinden güncellemeniz gerekmektedir. uygulamamızı güncelleştirdikten sonra Instagram Hikayem özelliğine Giriş yaparak herhangi bir video veya resim çekimi yapıyoruz. daha sonra eklemek istediğimiz gif’i ekranın sağ üst bölümünde bulunan yüz ikonu (1) sayesinde çıkan pencereden gif yazısına tıklamalıyız. (2)

Instagram Hikaye Gif Ekleme

Instagram gif bölümü açıldıktan sonra buradan eklemek istediğimiz herhangi bir gif’i seçebilir veya aradığımız gif’i bulamıyor isek ekranın en üsttünde yer alan gif arama kutucuğuna istediğimiz gif’i tarif eden kelimeyi yazarak o gif’i bulabiliriz. (3) İstediğimiz gif karşımıza çıktı ise, sadece bir kere tıklayarak onu hikayemize ekleyebiliyoruz ve istediğimiz yerleşimi veya sabitlemeyi yaptıktan sonra paylaşarak arkadaşlarımıza göndermiş oluyoruz.

Instagram Hikaye Gif Eklenmiyor Sorunu

Instagram hikaye özelliğinde gif sorunu ile karşılaşıyorsanız bunun için gif bölümünün gözükmemesi ile ilgili sorun Instagram uygulamasının güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Instagram uygularınızı güncelleyerek hesabınıza tekrardan giriş yapın ve hikayem özelliğine tıklayarak gif ekleme butonunu çıktığını göreceksiniz. Sorununuz hala devam ediyor ise bunun için Instagram uygulamasını verilerini temizleyerek tekrardan uygulamaya giriş yapın. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

Instagram hikayem gif paylaşma ile ilgili kafanıza takılan herhangi bir soru işareti varsa bizleri aşağıdaki yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz. Ayrıca diğer yazımız olan Instagram Karşılıklı Canlı Yayın Nasıl Yapılır? başlığına da bakabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan