Instagram Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

Instagram Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

Son zamanlarda popüler sosyal platformlardan biri olan, İnstagram’a kayıt olmak çok basit olduğundan, tüm insanların kolayca kayıt olabileceği bir platform olmayı başarıyor. Bu da bir yandan kullanıcılar tarafından yapılan, sözlü istismarların, argoların kullanılmasının artmasına neden oluyor. Bunu neden yaptıkları hala bilinmemekle birlikte, genellikle fake yani sahte bir isimle ile hesap açan, kullanıcılar yapıyor. İnstagram’da tüm bunları bir nebze önlemek için, bir report sistemi oluşturmuş. Report demekten kastımız şikayet sisteminin olması. Bu sadece İnstagram’a özgü bir şey olmamakla birlikte, neredeyse tüm oyunlarda ve sosyal medya platformlarında görülen bir sistem. Bunun amacı sitede bir kişiden, durumdan , fotoğraftan ya da herhangi bir videodan rahatsızlık duyuyorsanız, bunu İntagram’a bildirmeniz yani şikayet etmeniz. Şikayetinizi raporlayıp bildirirseniz, şikayetiniz daha da dikkate alınır. Şikayetinizi gönderdikten sonra İnstagram ekibi şikayetinizi inceleyip gerekli geri dönüşü size sağlayacaktır. Gereksiz ve yanlış bildiriler ve şikayetleri sisteme gönderirseniz. Her gönderdiğinizde bir öncekinden daha az dikkate alınırsınız. Şimdi gelelim İnstagram’ın oluşturduğu report (şikayet) sistemine.

   Milyonlarca kişinin kullandığı sosyal platform olan İnstagram’a kayıt olmak çok basit. Bunun dolayısı ile sahte isimli hesap açanların sayısı da, aldı başını gidiyor. İnstagram’ı bir sosyal platform yerine insanlara rahatsızlık veren bir platform olarak kullanan, insanlara teessüflerimizi bildirip, onlar için kötü olan bu sistemi sizlere açıklıyorum. Sahte hesap kullananların hepsine demiyorum ama çoğu sahte hesap kullanıcısı diğer kullanıcılara rahatsızlık veriyor. Bunun önlemini almaya çalışan, İnstagram ekibi de diğer platformlarda bulunan sistemi, İnstagram’a getirmişler. Bu sistemin şikayet sistemi olduğunu yukarıda belirttik. Şimdi gelelim bir kullanıcının mesajları, yorumları , fotoğrafları ya da herhangi bir paylaşımı size kişisel rahatsızlık veriyorsa, İnstagram şikayet sistemini kullanabilirsiniz. Şimdi rahatsız olduğunuz bir hesabı nasıl şikayet edebiliriz bunu anlatacağım.

İnstagram Şikayet Etme

Öncelikle bu gibi durumlara insaflıysanız ve bir kerelik affetmek istiyorsanız, kullanıcının profiline girin ve takip et butonunun yan tarafındaki 3 nokta olan butona tıklayın. Orada 2 ayrı seçenek var 1. seçenek kullanıcıyı şikayet etmek için 2. seçenek engellemek için. Eğer şikayet etmek istiyorsanız, 1. seçeneği kullanın. Eğer şikayet etmek istemiyor, ve daha insaflı davranmak istiyorsanız, 2. seçeneği kullanabilirsiniz. Birde son olarak eğer bir kullanıcının şahsından değil de paylaşım yaptığı bir içerikten rahatsızlık duyuyorsanız, yorum yapma kısmının yanında 3 noktalı bir buton var oradan içeriği şikayet edebilirsiniz. Size ve içerik sahibine ortalama 24 saat içerisinde geri dönüş sağlanacaktır.   

İnstagram’da sizi takip etmeyen kişileri bulmak isterseniz; Instagram’da Takip Etmeyenleri Bulma konumuza göz atabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan