instagram hesap nasıl çalınır ?

instagram hesap nasıl çalınır ?


Millet olarak işimiz gücümüz manipülasyon! Bir sistem varsa, bu sistemi bir şekilde manipüle ederek insanların özel hayatlarına müdahil olmayı çok seviyoruz. 10 yıl önce messenger hesaplarını çalanlar, şimdi de instagram hesaplarını çalmak için uğraşıyor.

Bütün kişisel hesaplarda olduğu gibi, bugün de instagram hesaplarının nasıl çalındığını, kullanıcıların hesabını çalmak için nasıl yöntemler izleniyor bu konuya açıklık getireceğiz.

NOT: Bu yazı tamamen bilgilendirme ve güvenliği arttırmak, hesap çalmayı değil, hesabınızın çalınmasını engellemek amaçlıdır. Kötü amaçla kullanmayınız !

Hadi şifre çalalım ! 🙂

1.Yöntem: Şimdi piyasada en çok karşılaşılan dolandırıcılık yöntemini paylaşalım.. Amaç ava giderken sizi avlamak.

Karar verdim kendi hesap şifremi çalacağım! Sahte sitelerde öncelikle çalmak istediğim hesabın adını soruyor ve giriyorum.

Arka planda 3-4 dk işlem yapıyor gibi görünüyor sistem. Bir sürü sahte yazılar görüyoruz. “Identifying Password Hash Code… Password Successfully Hacked!”

Birçok işlemden sonra bir anda hesabı hacklediğini iddia ediyor. Ne kadar da basitmiş bir hesabı çalmak. Hemen şifreyi indir ekranına tıklıyorum heyecanla.

Birden sahte Google Captcha ekranına yönlendiriyor sistem beni. Buradaki formlar tamamen reklam ve kişisel bilgilerimi çalmaya yönelik. Birçok sistem bunun yanında instagram şifremi talep ediyor.

Hesap çalmak için kendi şifremi mi girmem gerekiyor ? Kısacası , bu tarz işlemler tamamen tuzak. Şifrenizi ele geçirmek için yapılan yöntemler.

Takipçi kazanma siteleri hesabınızı çalıyor!

2. Yöntem: Takipçi kazanma siteleri, instagram hesaplarını çalmak için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Takipçi veya beğeni hizmeti sunduğunu söyleyen sistemler de istisnasız kullanıcı adı şifrenizi talep etmektedir.

Bu siteler, bu döngü ile çalışmaktadır. Şifresini ele geçirdiği kullanıcılar ile birbirini takip ederek takip hizmeti satmak ve kendi çıkarları doğrultusunda hesaplarınızı kullanmak. Takipçi siteleri de hesaplarınızı çalıyor fakat farkında değilsiniz belki de..

Girdiğiniz site ve uygulamalara dikkat edin

3.Yöntem: Diğer yöntemlerden biri de, sahte site veya uygulamalar ile şifre çalmak. Amaç kullanıcıları sahte form ekranına yönlendirerek, mevcut şifrelerini girmesini sağlamak.

İnternette yapacağınız küçük bir araştırma ile bu formu bulabilirsiniz. Bu forma girilen bilgiler otomatik olarak formu oluşturan kişilere gitmektedir. Bu yöntem ile de birçok kullanıcının instagram hesabı çalınmaktadır.

Sonuç olarak; instagram hesap güvenliğiniz için bu gibi işlemlerden kesinlikle uzak durunuz.

Başkalarının hesabını çalmaya çalışmayın. Kendi hesabınızdan olursunuz! Bilmediğiniz, güvenmediğiniz alanlara şifrenizi girmeyin. Hesabınızın güvenliğini arttırmak için; e-posta hesabı, telefon numarası gibi bilgilerinizi güncel tutun.

instagram hakkında profesyonel danışmanlık almak için “İletişim” ekranını kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan