Instagram Hesap Dondurma / Geri Açma

Instagram Hesap Dondurma / Geri Açma

Merhaba Instagram’dan sıkılmış arkadaşlar, Instagram son zamanların popüler sosyal ağların en önünde geldiğini bilmeyenimiz yoktur. Gerek son zamanlarda yapılan yeni özelliklerin eklenmesiyle gerekse sık sık güncelleme yaparak kullanıcı güvenliğini arttırdığını söyleyebiliriz. Bu sayede kullanıcı sayısını’da arttıran Instagram’da yeri geldiğinizde bazı kullanıcılarda hesaplarını dondurmak veya kapatmak adına işlemler yapmaktalar. Bugünde onlardan bir tanesi olan Instagram’da hesabımızı nasıl kapatacağımıza dair bir yazı paylaşmak istiyoruz, gelin hep birlikte hesap dondurma işlemi nasıl yapılır görelim;

 

Instagram’da hesap dondurma işlemini yanlış yaparak hesabını silen kişiler oldukça fazla, gelin şimdi hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığına birlikte bakalım;

Hesap dondurma işlemi yapmak için öncelikle hesabımıza giriş yapıyoruz (hesabımıza telefon uygulaması hariç herhangi bir tarayıcıdan giriş yapmamız gerekiyor) giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan kullanıcı ikonuna tıklayın. (1)

Daha sonra çıkan sayfadan “profili düzenle” butonuna tıklıyoruz. (2)

Tıkladıktan sonra gelen bölümden sağ altta bulunan kısımdan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklıyoruz. (3)

Bu işlemden sonra karşımıza hesabı neden kapatacağımıza dair bir soru iletilmekte, oradan size uygun seçeneği seçerek (4) şifrenizi girin.

Bu işlem sonunda “hesabı geçici olarak kapat” (5) butonuna tıklıyoruz ve bu sayede hesabımızı donduruyoruz.

İşlem bu kadar.

Ben Instagram hesabımı geçici olarak kapattım ve geri nasıl açacağım diyen kişiler için dondurulan hesabı geri açmak çok basit, Instagram’da dondurduğunuz hesabı geri açmak için uygulama üzerinden veya internet tarayıcısı üzerinden tekrar giriş yapmanız yeterli oluyor. Giriş yaptıktan sonra hesabımız tekrardan aktif hale gelip açılacaktır, rahatlıkla tekrardan fotoğraf paylaşmanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Instagram’da hesap dondurma işleminin neden yapıldığını soranlar için, bazı kullanıcılar Instagram’da çok zaman kaybettiğini düşünürler, bazı kullanıcılar ise Instagramın yararsız olduğunu ama belki ileride açabileceklerini düşünür. Başka bir kullanıcı tipi ise sınav haftası tüm sosyal medya ağlarını yani buna Instagram’da dahil ağlarını dondurmaktadırlar.

Instagram’da hesap silmek yerine hesap dondurmayı tercih eden kişilerin nedeni ise tekrardan o sosyal medya ağına yani Instagram’a geri döneceğini belli etmesidir. Instagram hesabını silen kişiler ise o ağı gelende bırakmış olanlardır veya hesap dondurmayı bilmeyip hesabını silen kullanıcılar ile de karşılaşmamız mümkün.

Hesap dondurmak isteyen kullanıcıların bir kısmı da hesabını dondurmak için girdiği bölümden maalesef ki hesaplarını sile biliyorlar, bu durumda hesabını geri getirebilmek için bir çaba sarf etmekteler lakin hesabı geri getirmek Instagram ağında çok kolay çözülecek bir durum değil. Hele normal bir kullanıcı yani ünlü bir isim değil iseniz o hesabınızın bir daha geri asla gelmeyeceğini düşünebilirsiniz. Bir ihtimal Instagram’a mail ile ulaşabilirsiniz ancak bu durum sizin açınızdan bir yarar sağlayacağını düşünmemekteyiz.

Ayrıca Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? adlı konumuzdan’da hesabınızı tamamen kapatmayı öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan