instagram hesabına giris yapan cihazlar ve tarihler

instagram hesabına giris yapan cihazlar ve tarihler


instagram uygulamasında hesabınıza giriş yapan cihazlar ve hesabınıza giriş yapılan tarih/saat bilgilerini görebilmek için instagram güvenlik ekranını kullanabilirsiniz.

2019 güncel yöntem yazıya eklenmiştir.

Instagram hesabınızda kontrolünüz dışında bazı etkinlikler oluyorsa ve hesabınıza sizden başka birilerinin girdiğinden şüpheleniyorsanız, hesabınıza giriş yapılan tarih ve saatleri kullanarak, en son hesabınıza ne zaman giriş yapılmış kontrol edebilirsiniz. Eskiden instagram, bu tarz bilgileri paylaşmıyordu. Bu işlemleri genellikle Facebook hesabınız üzerinden kontrol edebiliyordunuz. Geçtiğimiz aylarda instagram web hesaplarında yapılan güncellemeden sonra, hesabınıza ne zaman girildi, hesabınızdan en son ne zaman çıkış yapıldı, bu gibi tüm bilgileri görebilirsiniz. Şimdi işlemin nasıl yapıldığına bakalım.

İnstagram hesabıma ne zaman girildi ?

Güncel yöntem: İnstagram Ayarlar > Güvenlik > Giriş hareketleri seçeneğine dokunuyoruz.

İnstagram giriş hareketlerinde, hesabınıza giriş yapan cihazlar ve lokasyon bilgisini detaylı olarak görebilirsiniz. Dilerseniz bu oturumları kapatabilirsiniz.

Eski yöntem:

Tıklayın ve instagram web hesabınıza giriş yapın.

Linke tıklayarak direk Güvenlik ve gizlilik ekranına giriş yapacaksınız. İlgili menüden, Hesap verileri seçeneği altında Hesap verilerini görüntüle seçeneğine tıklayın.

Hareketler seçeneği altında;

Girişler seçeneğine tıklayarak hesabınıza giriş yapılan tarih ve saat bilgilerini listeleyebilirsiniz.

Çıkışlar seçeneğinde hesabınızdan en son ne zaman çıkıldığını görebilirsiniz. Ayrıca arama geçmişi gibi bilgilerinizi de bu ekranda listeleyebilirsiniz.

Girişler seçeneği, hesabınıza giriş yapılan tüm bilgileri listeleyecektir. Bu ekranda bilginiz olmadan hesabınıza giriş yapılmış mı kontrol edebilirsiniz. Cihaz bilgilerini öğrenebilmek için Facebook hesabınızı kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca hesabınıza giriş yapan kişilerin ip bilgilerini alma şansımız yoktur. İlerleyen zamanlarda bu gibi özellliklerin de ekleneceğini düşünüyoruz.

İnstagram hesap güvenliğiniz için bu menüleri aktif olarak kullanmanızı öneriyoruz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan