İnstagram Hesabı Nasıl Şikayet Edilir

İnstagram Hesabı Nasıl Şikayet Edilir


İnstagram hesabı nasıl şikayet edilir ? Konusunda bilgi vermeye çalışacağız.  İnstagram topluluk kurallarını ihlal eden durumlarda hesabı şikayet ederek kapattırabilirsiniz. İnstagram sahte hesapları, uygunsuz içerikler, spam hesaplar, açık resimlerin paylaşıldığı profiller, ırkçı resimler gibi birçok yasadışı işlemin yapılması hesabın kapatılması ile sonuçlanmaktadır. Bu durumla karşı karşıya kaldığınız zaman yapmanız gereken aşağıdaki formları kullanarak instagram yetkililerine durumu bildirmektir.

İnstagramın topluluk kuralları oldukça nettir. Kullanıcılarından istedikleri; Kısaca Kendi fotoğraflarınızı ve videolarınızı paylaşın. Giyinik olun. Saygılı olun. Spam yapmayın. EĞLENİN!

Şikayet edilen hesaplar hakkında 24 saat içinde geri dönüş yapılmaktadır. Yukardaki kurallara uymadığı görülen hesaplar bu süre içinde kapatılmaktadır.

Sahte Hesap Nasıl şikayet edilir ?

Sahte hesaplar instagramda en çok karşılaşılan durumlardan biridir. Birisi sizi veya tanıdığınız birini taklit eden bir Instagram hesabı oluşturduysa, lütfen şikayette bulunmak için bu formu kullanın.

Şikayet formu için tıklayın

Birisi işletmem veya kuruluşum için hesap açmış Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış. Seçeneklerinden size uygun olanı seçin.

Evet taklit edilen kişi benim” seçeneğini seçtikten sonra form ekranını göreceksiniz. Şikayet emek istediğiniz hesapla alakalı bilgileri ve varsa kendi hesabınızı ilgili alanlara yazdıktan sonra kimliğinizi forma eklemeniz durumunda daha net bir sonuç alabilirsiniz. Resim eklerken aşağıdaki durumlara dikkat edin.

“Lütfen taklit edilen kişinin kabul edilen bir kimliğinin (ör. sizin veya temsil etmeye yetkili olduğunuz kişinin kimliği) net bir resmini ekleyin. Kimliğinizin doğrulanması için gerekli olmayan tüm kişisel bilgilerin (ör. adres, ehliyet numarası) üzerini kapatın. Mümkünse, lütfen bu dosyayı JPEG görüntü formatında kaydedin. Mobil cihazınızdan kimliğinizin fotoğrafını yüklemede sorun yaşıyorsanız, lütfen bu formu bilgisayardan göndermeyi deneyin”

Yaşı tutmayan kullanıcıyı şikayet etme

Özellikle aileler tarafından bu tarz sorular çok gelmekte. Instagram’ı kullanan birinin 13 yaşından küçük olduğunu veya 13 yaşından küçük çocuğunuzu taklit ettiğini düşünüyorsanız, lütfen kendisinin hesabını bildirmek için bu formu kullanın.

Şikayet edeceğiniz kişinin bilgileri ve doğum tarihini bildirdikten sonra, yakınlık durumunu belirterek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Form için tıklayın

Diğer sorunlar için instagram yardım merkezini ziyaret edebilirsiniz. Yardım merkezinden Gizlilik ve Emniyet Merkezine giriş yaparak yukardaki durumlar haricindeki şikayetler için ilgili menülere ulaşabilirsiniz. İnstagram güvenlik sorunları hakkında sorularınız için [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Yardımcı olabilmemiz için bilgileri detaylı olarak yazmanız gerekmektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan