instagram görüntülü konuşma nasıl yapılır

instagram görüntülü konuşma nasıl yapılır


instagtam, her geçen gün yeni özellikleri devreye almaya devam ediyor. Instagram’ın son duyurduğu özelliklerden biri de görüntülü görüşme özelliği. Bugün yazımızda instagram görüntülü konuşma özelliğinin nasıl kullanılacağını anlatacağız. Özellik şimdilik beta olarak kullanılıyor fakat yakın zamanda tüm kararlı sürümler için görüntülü konuşma özelliğinin geleceğini düşünüyoruz.

Instagram, kullanma sunduğu bu özelliklerle beraber, bir sosyal medya platformu olmanın yanında, iletişim için de kullanılan faydalı bir uygulama olma yolunda ilerliyor. Görüntülü konuşma özelliğini kullanabilmek için instagram’ı son versiyona güncellemeniz gerekmektedir. Instagram video görüşme özelliği oldukça pratik ve kullanışlıdır.

instagram görüntülü konuşma

İnstagram ana ekranında,ekranı sola kaydırarak sohbet ekranına giriş yapın.

Sohbet ekranında görüntülü konuşma yamak istediğiniz kullanıcıyı seçin. Sağ üstte bulunan “görüntülü konuşma” seçeneğine dokunun.

NOT: Kullanıcıyı görüntülü arayabilmeniz için telefon rehberinize kayıtlı olması gerekmektedir. Sadece instagram’dan takip ettiğiniz kullanıcıları görüntülü arayamazsınız. İlerleyen zamanlarda bu sınırlama kaldırılabilir.

Görüntülü konuşma başlatılacaktır. Ekranda bulunan menüleri kullanarak görüntülü görüşmenizi dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Böylelikle görüntülü görüşme konusunuda hizmet veren uygulamaların sayısı artarak, bu konuda oldukça fazla alternatifler kullanıcılara sunuluyor. Whatsapp, Facebook, instagram, Line vb. birçok uygulama ile görüntülü görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Görüntülü görüşmelerde en çok kullanılan uygulama Whatsapp olmasına rağmen ilerleyen zamanlarda rakipleri artarak diğer uygulamaların da önemli bir kullanım sayısına ulaşacağını düşünüyoruz. instagram görüntülü görüşme ve diğer konular hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan