Instagram Gönderimi Kaydedenleri Görme

Instagram Gönderimi Kaydedenleri Görme

Instagram kaydetme özelliğinin gelmesi ile birlikte bazı kişi veya kişiler sürekli olarak sevdikleri kişilerin fotoğraflarını kaydediyorlar, veya sadece sevdiği fotoğrafları değil de ayrıca çalıştığı firma veya toplumsal grup ile alakalı gördüğü fotoğrafları kaydederek daha sonra o fotoğraflara veya videolara göz atabiliyorlar, bu sayede ben bunu nerede görmüştüm şimdi nasıl bulacağım gibi sorunlarda ortadan kalkmış oluyor. Ama artık bu sistem sayesinde artık Instagram’da gönderimi kaydeden kimler veya benim kaydettiklerim nerede gibi soruları çözümleyebiliyoruz.

Instagram Gönderimi Kaydedenler Kimler?

Instagram’da kendimizin yapmış olduğu kaydetmeleri profilimize giriş yaparak sağ üst bölümden görebiliyoruz, ayrıca kaydedilenler bölümünden oluşturmuş olduğumuz gönderileri bir yıl öncede kaydetmiş olsanız orada gözükecektir. Ancak benim paylaşmış olduğum bir resmi acaba kaydeden bir insan var mı diye soracak olursanız sizi seven veya paylaşmış olduğunuz gönderiyi beğenen bir kişi olursa illaki o gönderiyi kaydedecektir, peki ben şu kişi veya şu kişi gönderimi, paylaşmış olduğum resim / videoyu kaydetmiş mi görebilmek için ne yapmam gerekiyor?

Instagram Kaydedenleri Görme

Bunun için yapmanız gereken işlem oldukça basit öncelikle Instagram’ı açın ve profilinize giriş yapın,
Daha sonra sağ üstte bulunan ayarlar sekmesine tıklayın,
Bu bölümde parmağınızı yukarıya doğru kaydırın ve aşağıda çıkan işletme profiline geç butonuna tıklayın. (Eğer bu işlemi yapamaz iseniz şurada yer alan yazımızı inceleyebilirsiniz: Instagram Şirket Profili Oluşturma)
Eğer profiliniz zaten işletme türünde ise şimdi gelelim kaydetmeleri görmeye.

Instagram Gönderimi Kaydedenleri Görme 2020

Instagram gönderimizi kaydedenleri 2020 yılında görmek için herhangi bir gönderimize giriş yapıyoruz. (Ancak bu gönderinin işletme profili yapıldıktan sonra paylaşılması gerektiğini unutmayın.)
Gönderimize giriş yapıktan sonra resim veya videonun altında çıkan “istatistikleri gör” butonuna tıklıyoruz ve butona tıkladıktan sonra karşımıza bu gönderimizi kaç kişinin kaydettiği ayrıca kaç kişinin görüntüleyip kaç kişinin etkileşim halinde olduğuna kadar birçok ayrıntıyı burada bulabilir ve inceleyerek kendinize plan program çıkartabilirsiniz.

Ancak burada sadece rakam gözükmektedir, acaba 6 kişi kaydetmiş bunlar hangi profiller, şu arkadaşım mı yoksa sevdiğim kız ya da erkek mi diye düşünseniz de onların kim olduğunu görebilmeniz maalesef ki mümkün değil. (Telefonunu elinize geçirirseniz neden olmasın, o ayrı bir konu. Kafanıza takılan bir soru olursa bize yorum kısmından ulaşmayı unutmayın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan