Instagram Gönderilen Mesajı Silme

Instagram Gönderilen Mesajı Silme

Instagram’da yanlışlıkla gönderdiğimiz mesajlar illaki olmuştur, bazen yazarken telefon donar aslında mesaj gönderilmiştir ve mesaj gönderme yerinin altında bulunan kalp ikonuna’da yanlışlıkla tıkladığımız olmuş olabilir, bunun için bu göndermiş olduğumuz yanlış mesaj ya da kalp işaretini nasıl silebilirim diye soranlar oldukça fazla. Bu yazımızda sizlere Instagram’da yanlışlıkla göndermiş olduğunuz mesajı nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

Instagram’da yanlışlıkla gönderdiğimiz mesajı silebilmek oldukça basittir, Instagram uygulamamızı açıyoruz ve yanlışlıkla göndermiş olduğumuz mesajın bulunduğu kullanıcının mesajına giriyoruz. Bu dm alanında yer alan bölümde yanlışlıkla gönderdiğimiz mesajın üstüne gelerek parmağımızı basılı tutuyoruz, çıkan bölümden ise mesajı sil butonuna tıklıyoruz, eğer yapamamış iseniz aşağıda yer alan görüntüden inceleyebilirsiniz. (Instagram ingilizce ama sizde mesajı sil butonu görülecek anladınız siz onu 🙂 )

Instagram DM Mesaj Silme

Instagram’da karşı tarafa yanlışlıkla göndermiş olduğunuz mesajı sildiğiniz de karşı taraf bunu görememektedir. Ancak şöyle bir durum var, eğer karşı tarafa göndermiş olduğunuz bu mesaj o kullanıcının telefon bildirim ekranına düşmüş ise mesajın bir kısmını görebilir (uzun ise, kısa ise tamamını görebilir) ve sizin ona o mesajı attığınızı anlatarak bildirim ekranından mesajınıza bakmaya girebilir, ama o mesajı göremeyince sildiğinizi düşünecektir. Onun dışında eğer attığınız mesaj bildirim ekranına düşmemiş ise hiçbir şekilde o görmeden sildiğiniz’de bu mesajın silindiğini fark etmeyecektir.

Eğer bir mesajı yanlışlıkla yollamış iseniz onu hemen silin ki hem bildirim ekranına düşmesin hemde o görüldü yapmadan bu mesajı silebilelim, eğer karşı taraf görüldü yaptıktan sonra mesajı silerseniz hiçbir anlamı kalmayacaktır. O mesajı karşı taraf zaten görmüştür ve silseniz de bir anlam ifade etmeyecektir. Bunun için karşı tarafa o mesajın yanlışlıkla gönderildiğini izah etmekten başka çareniz yoktur. 🙂

Instagram’da mesajları iletilmeden silme yöntemini sizlere sunduk, şimdi isterseniz gelin birde Instagram’da konuştuğumuz dm mesajlarının toplu nasıl silinebileceğini şu makalemizde inceleyelim: Instagram Toplu Mesaj Silme

Yorum Yap
0 Yorum yapan