Instagram Etiketleme Nasıl Yapılır? – Sosyal Medya Uzmanı

Instagram Etiketleme Nasıl Yapılır? – Sosyal Medya Uzmanı

Günümüz artık ayrılmaz bir parçası haline gelmeyi başaran sosyal bir mecra olan Instagram, sosyalleşe bileceğimiz önemli platformlar arasında yer almaktadır. Üye olma işleminin ardından oluşturacağınız profil ile Instagram`a kayıtlı olan kişiler ile iletişim kurma imkanına sahip oluyorsunuz. Burada mesaj yollama, gönderi beğenme, arkadaşlarınızı etiketleme gibi birçok etken bulunmaktadır. Instagram kullanıcıları için bu konumuzda “Instagram Etiketleme Nasıl Yapılır?” sorusunu cevaplayacağız.

Peki Instagram`da bir kişini etiketlemek ne işe yarıyor? Herhangi bir kişini etiketlememiz o konu üzerinde kişiden bahsetmemizi sağlamaktadır. Mesela, arkadaşlarınız ile beraber bir fotoğraf çektirdiniz ve ardından hesabınıza yüklediniz. Orada o kişini etiketleyerek profil sahibini gösterebilirsiniz. Bu şekilde arkadaşınız sizin birlikte çektirdiğiniz fotoğrafı paylaşmanızdan da haberi olacaktır. Çünkü fotoğrafta etiketlediğiniz arkadaşlarınız anında bildirim gitmektedir.

Instagram Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Bu platformu yeni kullanmaya başlayan kişiler yoruma birilerini nasıl etiketleyeceği konusunda zorluklar yaşayabiliyorlar. Sorunu halledebilmeniz için birkaç adım izlemeniz gerekecektir.

Şimdi sizler için bir arkadaşınızı etiketlemek için yapmanız gereken adımları sıralayacağız:

  1. İlk olarak Instagram uygulamasından kendi hesabınıza giriş yapın.
  2. İkinci adım olarak ise paylaşmak istediğiniz video ya da fotoğrafı seçin.
  3. İleri diyerek sıradaki adıma geçin.
  4. Burada açıklama yaz bölümü üzerinden “@” işaretini kullanın ve boşluk koymadan etiketlemek istediğiniz kişinin hesap ismini yazın.
  5. Son işlem olarak ise paylaş butonuna basmanız gerekecek.

Sadece paylaşacağınız gönderilerde değil, aynı zamanda herhangi bir paylaşımın alt kısmına da arkadaşınızı etiketleme imkanına sahipsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey “Yorum Yap” bölmesine gelerek etiketlemek istediğiniz arkadaşınızın isminin önüne “@” ile yazarak paylaş butonuna basmak olacaktır. Tüm bu söylediğimiz adımları sıra ile uygulayarak artık sizlerde çok basit bir şekilde arkadaşlarınızı istediğiniz gönderilerin altında etiketleyebilirsiniz.

Ayrıca Instagram Hikaye Kişi Etiketleme başlığı üzerinden hikayenizde arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz.

Instagram’ın kullanıcıları için sağlamış olduğu bu özellik sayesinde daha eğlenceli ve kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz. Sizler için sağladığı diğer bir avantajı ise arkadaşlarınız ile daha yakından iletişim kurmak imkanı sunmak olan bu platform kullanıcılarının rahatlığı için her bir işlemi oldukça basit bir şekilde yapabilmenize olanak sağlamaktadır.

Instagram kişi etiketlemenin dışarısında hashtag nasıl eklenir derseniz; Instagram Etiket Ekleme İşlemi yazımızı kontrol edebilirsiniz. Instagram etiketleme ile alakalı tüm detaylar burada paylaşılmış, sorunlarınız varsa aşağıdan yorum olarak bildirebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan