Instagram Etiket Ekleme İşlemi

Instagram Etiket Ekleme İşlemi

Merhaba cevrik.com takipçileri, sizlere sürekli instagram hakkında yeni bilgiler vermekteyiz, bugün’de onlardan birini paylaşacağız. Zaman zaman gelen yenilikler ve kullanıcı güvenlliğini ele alan iyileştirmelerle kendinden iyicene söz ettirmeyi başaran sosyal medya fotoğraf ve video paylaşım ağlarından olan uygulamada paylaşım yapacağımız bir gönderiye hashtag yani etiket nasıl eklenir, sadece gönderi için değil aynı zamanda yorum için etiket nasıl eklenir tüm detayları sizlere göstereceğiz, haydi başlayalım.

Instagram’da etiket yani hashtag olayı bir kategori olarak düşünebiliriz, atıyorum bir kişi yemek fotoğrafı atar ve altına #yemek olarak etiket düşer bu etiket içerisinde’de sürekli o kategoride paylaşımlar görürüz. Kısacası ne yazılırsa onun hakkında orada paylaşımlar yer alıyor.

Instagram Popüler Etiketler Nelerdir?

Instagram’da yüzlerce popüler etiket karşımıza çıkmakta lakin zaman zaman birden bire çıkan popüler etiketlerde ortaya çıkmakta. Örnek vermek gerekirse geçen haftalarda yer alan #nusret etiketi binlerce kişi tarafından konuşuldu ve etiket altındaki gönderiler hep güncel kaldı, bu tarz birden popüleritesi artan etiketlerde çıkmakta. Ancak biz genel olarak popüler etiketlere bakacak olursak;

#like #follow #love #takip #takipçi #beğeni #tbt #tb #instagram #gezmek #takibetakip #unf

gibi etiketleri görmekteyiz. Sizlerde kendinize uygun popüler gördüğünüz etiketleri bize yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Instagram Etiket Nasıl Eklenir?

İnstagram’da etiket eklemek için tek yapmanız gereken paylaşım yapmadan önce son ekranda açıklama yerine “#” işaretini koyarak arkasına etiket olmasını istediğiniz kelimeyi yazmanız yeterli olacak bu sayede o kelime etiket olarak gözükecektir.

Aynı şekilde bu işlemi yorum içinde yapabilirsiniz, yorum yazdıktan sonra “#” hashtag ile etiket ekleyebilirsiniz.

Örneğin: #fare

Instagram Etiket Eklemeli Miyim?

Instagram’da etiket ekleme kişisel bir durumdur, eğer hesabınız herkese açık bir hesap ise etiket ekleyerek o paylaşımın daha fazla kişiye ulaşmasını isterseniz etiket eklemenizde yarar var, ama yok yahu ben ne yapacam sadece takipçilerim görsün yeter diyorsanız etiket eklemenizi önermiyoruz.

Ancak şu sıralar sık kullanılan #tbt ve #tb etiketini kullanabilirsiniz, ayrıca bu etiketlerin hakkında tüm detayları da TBT Ne Demek? – Anlamı Nedir? isimli yazımızdan bakabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan