Instagram Engellendiğimi Nasıl Anlarım – Arkadaşım Beni Engellemiş Mi?

Instagram Engellendiğimi Nasıl Anlarım – Arkadaşım Beni Engellemiş Mi?

Çoğu insan sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor ve kimi özelliklerinden yararlanıyor. Bu özelliklerden birisi de bir kullanıcıyı engellemek, hesabını görmemektir. Herhangi bir tartışma yaşayan kişiler karşısındaki kişiyi rahatlıkla engelleyebiliyor ve karşıdaki kişiye herhangi bir şekilde bildirim gitmiyor. Fakat birçok kişi Instagram engellendiğimi nasıl anlarım araştırması yapmış ve birkaç yöntem ile engellendiğini anlayabilmiştir. Instagram’da engellenen kişi, birkaç yöntem ile engellenip engellenmediğini anlayabilir. Bu yöntemler;

  • Daha önceden o kişi takip ediliyorsa fakat takip bırakılmadığı halde kişi takipten çıkmışsa karşıdaki kişi hesabı engellemiştir.
  • Engellenen kişiler, engelleyen kişiyi Instagram arama motorundan arayamazlar ve göremezler.
  • Kişinin hesabı açıksa ve herhangi bir paylaşım yapmışsa, engellenen kişi bu paylaşımları göremez ve profilde henüz hiçbir gönderinin paylaşılmadığı yazar.
  • Eskiden mesajlaşma olmuşsa bu mesajlar artık görülmez.
  • Kişiye mesaj atılamaz ve istek gönderilemez.
  • Daha önceden etiketlenmiş olan bir fotoğrafın etiketi kalkmışsa karşıdaki kişi engellemiş demektir.

Instagram’da Engellenen Kişi Engellenebilir Mi?

Instagram’da iki kişinin birbirini engellemesi mümkün değildir çünkü engellenen kişi, engelleyen kişiyi hiçbir şekilde göremez. Bu sebeple hesabı göremediği ve ulaşamadığı için engellenen kişi engelleyeni hiçbir şekilde engelleyemez. Eğer engelleyen kişi engeli açmışsa diğer kişi onu aramalardan bulabilir ve kendisi engelleyebilir.instagram engellendigimi nasil anlarim

Instagram Engel Açılınca Kişiyi Kendiliğinden Takip Eder Mi?

Engellenen kişi otomatik olarak takipten çıkarılmıştır ve engel kaldırılsa bile takip edilmez. Takip edilebilmesi için tekrar bir takip isteğinin gönderilmesi gerekir, hesap açıksa istek göndermek gerekmez ve butona tıklayarak takip edilebilir. Engel kalkana kadar engellenen taraf istek atamaz ancak engel kalkarsa iki tarafta birbirine istek atabilir ve takip edebilir. Ancak hesaplar arasında iletişim kendiliğinden olmaz bu yüzden kişilerin işlem yapması gerekir.

Instagram Engeli Kendiliğinden Kalkar mı?

Instagram’da engellenen bir hesabın engelinin kalkması için engelleyen kişinin engeli kaldırması gerekir bunun dışında hiçbir şekilde engel kalkmaz. Herhangi bir süre sonunda engel kendiliğinden otomatik olarak kalkmaz. Engelin kalkabilmesi için yalnızca engelleyen kişinin engelini açması gerekir. Instagram’da Etiketleme Nasıl Yapılır? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan